fbpx
Google AdWords

Hesabınızda Ödenmemiş Bir Bakiye var

Hesabınız askıya alındı. Hesabınızda ödenmemiş bir bakiye var. Google AdWords kullanıcılarının son zamanlarda en çok karşılaştığı sorunlardan birisi diyebilirim.

adwords hesabım askıya alındı ne yapmalıyım

Hesabınızda ödenmemiş bir bakiye var. Bu hatayı alıyorsunuz ama sizin ödenmemiş bir Adwords faturanız yok. Hatta Adwords hesabınızda daha fazla bakiye de olabilir.

Bu sorunla neden karşılaşıyoruz?

Google AdWords tamamen şeffaf ve güvenilir bir reklam yayını için ara sıra hesapları güvenlik için belli bir doğrulama aşamasından geçirmektedir.

Google Ads üzerinden birden fazla ads hesabı oluşturduysanız ve aynı kart ile ödeme yapıyorsanız, herhangi bir hesapta uzun vadede ödenmemiş bir borcunuz var ise bu hatayı alabilirsiniz.

Bir gün içerisinde bir çok şüpheli işlem yaparsanız, hesabınız askıya alındı, hesabınızda ödenmemiş bir bakiye var hatasını alabilirsiniz.

Hesabınızın askıya alınmasına neden olan etkenlerden bazıları şunlardır;

  • Tıklama başı maliyetinizi 2 kat ve ya 3 kat arttırmak
  • Günlük bütçenizi 2 kat ve üstü arttırma
  • Reklam stratejinizde sürekli değişiklikler yapma
  • Ödeme yönteminde farklı kartlar kullanmak
  • Şüpheli ödeme işlemleri gerçekleştirmek…

Gibi bir çok neden hesabınızın askıya alınamasına neden olacaktır.

Hesabınızda ödenmemiş bakiye Sorunundan nasıl kurtulabiliriz?

Hesabınız askıya alındı hesabınızda ödenmemiş bakiye bulunmaktadır” sorunundan kurtulmak için, daha önce kullanmış ads hesaplarınızın borcunu kapatmanız gerekmektedir.

Askıya alınan hesaplarınızdan vaz geçtiyseniz ve aynı kredi kartını ödeme yönteminde kullanmışsanız, eski ads hesaplarınızı iptal edin.

Daha önce kullanmış olduğunuz ads hesaplarında ödenmemiş bakiyeniz olabilir. Aylık yapmış olduğunuz reklam harcamasının %5 ilk yasal işletim ücreti (vergi) yansımış olabilir. Eski ads hesaplarınızı kontrol edip, borçlarını ödeyebilirsiniz. Kullanmadığınız ads hesaplarınızı da iptal edin.

Ödenmemiş bakiye sorunu nasıl çözülür?

  1. Adwords hesabınızda ödemeniz gereken bir bakiye var mı? Kontrol edin var ise ödeme yapın.
  2. Aynı ödeme yönteminin bağlı olduğu ads hesaplarınızı kontrol edin ve var ise borçlu olduğunuz bakiyeyi ödeyin.
  3. https://support.google.com/google-ads/contact/pf_suspended Adresinden itiraz edin.
İtirazda bulunduğunuzda ödeme yapmış olduğunuz kartın fotografını, kart sahibinin kimlik fotoğrafını, mobil bankacılığa giriş yapın, kart ödeme hareketlerinin ekran görüntüsünü çekip itiraz formuna ekleyin

Pandemi sürecinden dolayı 24 saat ve 5 iş gün içerisinde olumlu ve ya olumsuz bir mail alacaksınız.

Askıya alınan ads hesabınızı kurtarmak için https://www.selahattin.com/google-ads-hesabiniz-askiya-alindi/ hemen ziyaret edin.

Sahte tıklamalardan kurtulmak için https://www.selahattin.com/adwords-sahte-tiklamalar-ve-engelleme-yontemleri/ ziyaret edebilirsiniz.

Bir Adwords Uzmanına mı İhtiyacınız Var? Hemen https://www.selahattin.com/adwords-uzmani/ ziyaret edin. Siz İşinize Odaklanırken Biz Reklamlarınızı Yönetelim

 

5/5 - (12 {Oy})

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara