fbpx
Google AdWords

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı Kesin Çözüm

Google AdWords Hesabı askıya alındı ve reklamlar yayınlanamıyor hatası alıyorsanız kesinlikle şüpheli bir işlem uygulamışsınız. Bu işlemlerden bazıları, kredi kartınızı birkaç ayrı hesap ile kullanmak.
Fatura adresinizi değiştirmek ve ya kredi kart yetersiz bakiye ve kart bilgilerinin değişmesinden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Yapmanız gereken size bu hatayı ne vermiş ola bilir bunu tamamen önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Birden fazla açmış olduğunuz adwords hesabı var ise ve bu hesaplara aynı kredi kartı ile ödeme gerçekleştirmişseniz hesaplarınızın askıya alınmasına sebep olacaktır.

Askıya alınan hesapları düzeltmenin birçok yolu vardır. Öncelikle hesap bilgileriniz ile kredi kart banka bilgilerinizin bir olduğundan emin olmalısınız. Bunları düzelttikten sonra itiraz formu doldurarak itirazda bulunabilirsiniz.

Hesabınız Neyden Dolayım Askıya Alındı?

Google Ads hesapları askıya alındığında, hesabın üst tarafında neden askıya alındığı ve itiraz edebileceğiniz bir buton yer almaktadır.

Öncelikle hesabınızın neyden askıya alındığını bilmeniz gerekmekte. Askıya alınma sebebi ne ise ona göre bir itiraz süreci başlatmanız gerekmekte. Google Ads hesapları bir çok nedenden askıya alınabilir. Bu nedenleri birlikte inceleyelim.

 • Hesabınız askıya alındı. Hesabınızda ödenmemiş bir bakiye var;
  Son zamanlarda en sık karşılaşılan askı sorunlarından birisi de Ödenmemiş Bakiye sebebinden dolayı askıya alınması.
  Bu sorundan kurtulmak için https://www.selahattin.com/hesabinizda-odenmemis-bir-bakiye-var/ Bu makaleyi inceleyebilirsiniz.
 • Hesabınız askıya alındı. Hesabınızda şüpheli ödemeler tespit ettik;
  Hesabınız yeni ve ya eski bir ads hesabı olabilir. Herhangi bir şüpheli ödemeden dolayı hesabınız askıya alınabilir. Şüpheli işlemden kasıt, kredi kartında limit olmaması ve ard arda ödeme yapmaya çalışmanız, yedek kredi kartı eklemek, farklı isimlere ait kredi kartları eklemek gibi.Bu sorundan kurtulmak için https://support.google.com/google-ads/workflow/9290386?hl=tr Burdan itiraz sürecini başlatabilirsiniz.İtiraz formunu doldururken kredi kart fotografını, yapmış olduğunuz ödemenin ekran görüntüsünü forma eklemeyi unutmayın.
 • Hesabınız askıya alındı. Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor.
  Hesabınızda her şey yolunda giderken, bir gün Hesabınız askıya alındı. Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor. Bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın bir çok nedeni vardır.
  Bu sorundan kurtulmak için https://www.selahattin.com/adwords-hesabiniz-askiya-alindi/ makaleyi inceleyebilirsiniz.

Ads hesapları bir çok nedenden dolayı askıya alınabilir. Askıya alınma nedenine göre düzenlemeler yapıp itiraz sürecini başlatabilirsiniz.

Adwords hesabınız askıya alındığında, gerekli düzenlemeleri yapıp itiraz sürecini başlatmanız gerekmektedir. Yapılan en büyük hatalardan biriside hesap askıya alındığında hemen yeni bir hesap açmak oluyor. Bu tamamen yanlış.

Birden Fazla Açılan Adwords Hesabını Kapatmak

Hesabınız askıya alındıktan sonra yeni hesaplar oluşturduysanız, ödeme yöntemleri de aynı ise hesaplarınız tekrar askıya alınacaktır. Hesabınız askıya alındıktan sonra açmış olduğunuz yeni hesapları iptal edip itiraz sürecini başlatabilirsiniz.

Fazla açmış olduğunuz adwords hesaplarını kapatmak için Önce Ayarlar sekmesine ( ingiliz anahtarı ) geliyoruz.

Adwords hesabı kapatmak

Ayarlar simgesinden > Tercihler  kısmını seçiyorsunuz.

Hesap Durumumuz Etkin ise Hesabı iptal et deyip hesabımızı iptal edebiliriz.

Var olan bir hesabınızı tamamen kapatmak ve silmek istiyorsanız öncelikle var olan borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Hesabınızda alacağınız var ise google bunu ortalama 4 hafta içerisinde hesabınıza aktaracaktır.

Adwords Hesabını tamamen kapatmak için Araçlar ve Ayarlar > Erişebilirlikten mail adresini kaldırarak tamamen silebilirsiniz. Bu ortalama 30 günü de bulabiliyor.

Hesaplarınızı kapatamaz iseniz ve ya sorunu hal edemezseniz yorum olarak bildirirseniz yardımcı olmak isterim.

Daha Fazla Seo ve Adwods dökümanı için https://www.selahattin.com/google-adwords/ sayfasını ziyaret edin.

 

3.9/5 - (44 {Oy})

78 Yorum

 1. Hesabınız askıya alındı. Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.
  Daha 2 gün önce Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor. diye askıya alınmıştı hesabım askıdan çıktı 2 gün normaldi ama tekrar askıya alındı sistemleri atlatma ve Ödeme profiliniz şu anda askıya alınmış durumda. Hesabınızdaki bazı bilgiler doğrulanamadığından ödeme profiliniz şu an askıya alınmış durumda
  diye ne yapmam gerekiyor itiraz formunu daha doldurmadım ne olduğunu bilmediğim için sorunun yardımcı olabilir misiniz lütfen

 2. Hesabınızla ilgilenilmesi gerekiyor.İşletme Profiliniz silindi. Lütfen yeni bir kampanya oluşturun.
  Hesap askıya alındıİşletme faaliyetleri için doğrulama işlemi başarısız oldu.

  merhaba bu şekilde 2 uyarı görüyorum sebebi ne olabilir veya nasıl çözebilirim. Teşekkürler.

 3. Merhebalar , oncelikle yardimci olduğunuz için teşekkur ediyorum,youtube kanalim 600 abone ve 9000 saat izlendi bende daha fazla reklam yapmak ve kanalimi buyutmek için google ads açtim 1 ay once lakin bu konulara hakim olmadiğim için 3 tane muşteri kimliği oluşturmuşum ve her 3 hesaba ayni bilgileri vermişim ve en sonunda şupheli odemelerden dolayi tum hesaplarim askiya alindi ,ben bu 3 hesabin hepsini iptal etdim ve yeni bir hesap açtim odeme yapmak istedim onaylandi ama yine askiya alindi , itiraz formu gonderdim kimlik ve banka kartaimin fotoğrafini gonderdim ama google kabul etmedi , sonra eşimin ismini ve bilgilerini denedim hemen oda askiya alindi, artik ne yapicami bilmiyorum , bu şupheli odemeler ne demek , ben nasil bu konuyu çozebilirim? Yardimici olursaniz sevinirim

  1. Merhabalar. Yapmış olduğunuz ödemenin ekran görüntüsünü itiraz formuna ekleyin. Bir de hesap oluşturduğunuzda kişisel seçin ödeme yöntemini manuel olarak seçin ve bir ödeme yapın. Askıya aldığında elinizde dekont olur ve bununla itirazda bulunabilirsiniz.

  2. Zehra hanım aynı durum bendede var ve aynı adımları yaptım fakat durum düzelmedi sizin sorununuz çözüldü mü? çözüldü ise aynı işlemleri yapmak isterim

 4. Merhaba, Yeni bir Google Ads hesabı oluşturdum ve 100₺ promosyon kodu kullandım.
  “Hesabınız askıya alındı – Hesabınızda şüpheli ödemeler tespit ettik.”
  Bize Ulaşın > İtirazınızı İletin ve sayfanızda (selahattin.com) bulunan URL takip ettiğimde yan sekmede oturum açık olmasına rağmen;
  “Bir hesabınızın olmadığı görülüyor. Dilediğiniz zaman kaydolabilir veya konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.”
  Gmail’e gelen bir bağlantı yok. Daha önce gelen bağlantıya tıkladığımda itiraz formu görünmüştü.

  Bu konu hakkında tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

 5. usa dan bır hesabı yönetıyordum kk odeme alınamıyordu ıkı uc gusn sonra tekrar duzelıyor devam edıyordu reklamlar, 2-3 sefer kk değiştirdim ama aynı isme ait kk, şüphelı ödeme dıye suspend oldu hesap, hesabı kapattım tamamen farklı gmaıl farklı kk ile ama aynı site için hesap açtım reklam yayınladım ıncelemey gırer gırmez yenı hesap ta suspend oldu. hocam ne yapabılırım ?

  1. Merhabalar Hasan bey. Farklı kredi kartları ile ödemeler yapıldığında, ödeme yöntem doğrulanması ister. Yeni açtığınız hesapları iptal edin. Eski hesabınızı tekrar aktif edin. Son yapmış olduğunuz ödemenin ekran görüntüsünü, kartınızın fotografını ve kimlik fotografınızı itiraz formuna ekleyerek itiraz edin. Hesap açılacaktır.

 6. Hesabınız askıya alındı Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.
  Merhaba bugün böyle bir uyarı aldım hesabım kapanmış. Fakat ben sadece google play’ yüklediğim oyunlarım için reklam yapıyorum.

 7. Gogle ads hasım askıya alındı fifa video reklamı yapıyordum 10 kere uygun değil dedi bende 10 kere denedim olması 10 dakika sonra sebepsizce askıya alındı hesabınızda ödenmemiş bakiye var diyor sonra yarın mail geldi askıya alındı hesap ödenmemiş bakiye var diye sonra akşama doğru şüpheli ödeme var diye yazı değişti ne yapmalıyım hesabımda bir miktar parada var

 8. Merhabalar,öncelikle gogle ads hesabımda yoıtube videolarımı reklam yapıyordum fifa videosu reklamlıyordum uygun değil diyip duruyordu 10 kez denedim olmadı sonra başka video denedim oldu sonra kaldırdım başka yaptım olmadı sonra 10 dakikda sonra hesabınız askıya alınmıştır diyor ve ödenmemiş bakiye var diyordu sonra bir gün sonra mail geldi hesabınız askıya alınmıştır diye ödenmemiş bakiye var diye sonra o ödenmemiş bakiye yazısı kalktı şüpheli ödeme bulunmaktadır yazıyor ne yapmalıyım hesabın içinde para var

 9. Google Ads ve Facebook Reklam Manager çok sıkıntılı şu sıralar. Her reklamı askıya almaya başladılar.

  1. Merhabalar. Sistem atlatmanın bir çok sebebi vardır. bunlardan bazıları;
   Eski ede hesaplarında bırakmış olduğunuz borç vb
   Reklama uygun olmayan içerikler
   Gerçek dışı vaatler
   her sayfada fiziksel adres ve ya telefonun yer almaması gibi…
   Site adresiniz ve sektörünüz hakkında detaylı bilgi yazarsanız yardımcı olmak isterim.

 10. Merhaba. Firmam için mm hesap oluşturdum. Yaklaşık 30 farklı sitem var (e ticaret ürünleri) yaprak site. Hepsini tek hesap altında açmadim, ayrı ayrı hesaplar da açtım. Bir süre sonra teker teker askıya alındılar (sistemleri atlatma) politikalara uyumsuz hiç bir şey yok. Kupon kullanmadim. Ödemeler aksamadı.
  Burada ki sorin aynı firmanın farklı ürünlere ait dahi olsa farklı siteleri farklı hesaplardan açıyor olması olabilir mi? Yani, Google bir firmanın isterse 50 sitesi olsun, 1 hesabı olmalı diyor olabilir mi? Bunkonuda ki görüşünüzü merak ediyorum zira Google sağolsun sadece askıya alıyor, bilgi vermiyor.

  1. Merhabalar. Sitelerde bulunan telefon numaraları ve iletişim adresleri aynı mı ? Aynı ise sistem atlatmaya girer. Size öderim tek domain altında işi yürütmeniz aksi taktirde tüm hesaplarınız askıya alınacaktır.

 11. Hesabınız askıya alındı. Ödenmemiş Bakiye için tüm ads hesaplarını borçlarını kontrol ederek iptal ettim ve erişim engeli yaptım. Şuan tek bir tane kalan hesabımda yine aynı hata var. İptal işlemlerinden sonra beklemelimiyim yoksa biryerlere başvuru mu yapmalıyım?
  Bu arada 5 adet backlink i nasıl alabiliriz.

  1. Merhabalar İtiraz etme seçeceğiniz aktiftir. Gizlediyseniz ads hesabınıza giriş yapın sağ üst kısımda soru işaretine tıklayın. Çıkan forma ödenmemiş bakiye hatası yazın ve ilerleyin. İtirazda bulunma formu çıkacak. Bu formu doldurun. Kredi kart fotografını, mobil bankacılık hesabınıza girin ads yapmış olduğunuz ödemelerin ekran görüntüsünü çekin, kart sahibinin kimlik fotografını ek olarak itiraz formuna ekleyin. 24 saat içinde olumlu ve ya olumsuz bir mail alacaksınız. Olumsuz olur ise gelen mail altından itiraz etmeye devam edin. Hesabınızın ödeme yöntem kısmından fatura bilgilerini de düzenleyin.

    1. hesabınızın aktif olmasına sevindim. Backlink şu an sağlamıyoruz. Ama kısa sürede tekrar başlayacağız. O zaman size dönüş sağlasam olur mu?

 12. Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor. diye uyarı geldi ve reklamlarımızı yayınlayamıyoruz sebebi nedir sizce

  1. Merhabalar Muharrem Bey. Kabul edilemez iş politilkalarını kapsayan bir çok etmen bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ticari markaları kullanmak ve ya yakın anlamda, kullanıcının niyetini manipüle etmek için yapılan değişiklerden kaynaklı olabilir. Sektörünüz Nedir ?

 13. Google’yi anlamak çok zor sıfır hesap, sıfır kredi kartı reklam açıyorum tekrar şüpheli ödemeler uyarısı alıyorum çözemedim gitti,

  1. Merhabalar. Şüpheli ödeme sorununun bir çok nedeni var.
   Bunlardan bazıları;
   1) Kullanıcı güvenliğini ve kredi kart kaybolma ( çalınma ) gibi sorunların önüne geçmek içindir.
   2) Hesap sahibinin ve ödeme yöntemi arasındaki gerçekçilik bağlantısını öğrenmek.
   Burada yapmanız gereken şey ödeme yönteminizi doğrulamaktır.
   Bunların dışında;
   Daha önceden açmış olduğunuz hesaplar var ise bu hesapları iptal edin. Var ise borçlarını ödeyin. Sonra tekrardan itirazda bulunun.

 14. Merhaba ,
  İçerik için teşekkürler. Benim yaşadığım durum tamamen komedi. Google Ads reklamımı sorunsuz bir şekilde onaylıyor. İzleme şablonuna trafiği takip amaçlı Affiliate Link ekliyorum ve bu link tamamen kurallara uygun. Hesabım onaylanıyor ve 2 – 3 gün sorunsuz trafik alıyorum. Sonrasında trafiği yönetmek adına Google 360 Search Ads aracına Google Ads hesabımı ekliyorum. Sonrası tamamen hüsran politika ihlali gerekçesi ile google hesabımı askıya alıyor. Daha önceden başına gelmiş ya da Google 360 Search Ads kullanarak bir takım sorunlar yaşayan kişiler varsa lütfen yorumlarda yazabilirse çok sevinirim.

  Teşekkürler.

 15. Hesabınız askıya alındı Hesabınızda şüpheli ödemeler tespit ettik. Hesabınız, fatura bilgileriniz doğrulanamadığı için askıya alınmıştır. Şeklinde 2 aydır yeni açtığım hesabımı reklama çıkamadan askıya alınmaktan kurtaramadım. Kurtarmak için yaptıklarım;
  İlk seferinde yeni bir sanal kredi kartı oluşturmuştum belki bundan dolayıdır diyerek (çalıntı, şüpheli kart vs olmadığını ispatlamak için ) bankadan kart bilgilerini ve ödeme hareketlerini alıp itiraz formu gönderdim ama itirazım kabul olmadı.
  Sonrasında asıl kredi kartı tanımladım ve itiraz formuna da durumu açıklayıcı bir cevap yazdım yine kabul edilmedi.

  Fatura adresini doğru girdim fakat neden askıya alındığı konusunda bununla ilgili bir dönüş olmadı. Fatura adresinin doğruluğunu ispatlamak için ne yapmam gerekir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Merhabalar. Son dönemlerde eşikli hesapların kullanılarak borç bırakılmasından dolayı Google Ads bir güncelleme getirdi. Kullanıcı güvenliği için ödeme doğrulaması istemektedir. Ödeme yapan kişi mobil bankacılığına giriş yapsın isim soy isim görünecek şekilde ekran görüntüsü alsın. Size gelen maile cevap olarak ekran görüntüsünü gönderin. Banka da kayıtlı olan adresinizi de doğru yazdığınızdan emin olun. İlk gelecek olan yanıt daha önceden size gelen hazır şablon olacaktır. Bu gelen maile tekrardan yanıt vererek manuel inceleme talep edebilirsiniz. 3 ile 5 iş günü içerisinde sorununuz çözülmüş olur.
   Sanal kartlar ile açılan hesaplar anlık askıya alınabilmektedir.

 16. ******* “Sizin ads hesabınızda gözüken hata nedir ?”
  xxxxxx numaralı Google Ads hesabınız Sistemleri Atlatma politikamızı ihlal etmesi nedeniyle askıya alındı.
  :/

    1. cevabınıza istinaden aynı gün uzun ve detaylı bir mail yazdım, derdimi ve talebimi samimiyetle paylaştım. Dönüş yaptıklarında sizlerle de paylaşacağım. Teşekkür ediyorum yakın ve samimi ilginize.

 17. Merhaba, benim itirazıma açıklayıcı bilgi vermeden, şablon metni referans vererek dönüş yapıldı.

  “Geri bildiriminizi dikkate alarak destek kaydınızı inceledik ve hesabınızın Google Ads politikalarını hâlâ ihlal ettiğini doğruladık.
  Bu nedenle, hesabınız yeniden etkinleştirilmeyecektir. Oluşturacağınız yeni Google Ads hesapları da askıya alınacağı için lütfen hesap oluşturmayın. Bir Google Ads hesabını askıya aldığımızda bu işlem hem hesap sahibine hem mevcut ve gelecekte oluşturulacak tüm bağlı Google Ads hesaplarına uygulanır.
  Hesapları neden askıya aldığımız ve bu işlemleri yapmamızın nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinin.”

  Youtube kanalım için bu işleri deneyerek öğrenmek için bir kaç reklam vermiştim, onlar sorunsuz işlem gördü. Son reklamda başlıkta noktalama işareti kullandığım için sorunun kaynağı, detayı belirtilerek uyarı verilmişti. Bunu düzelttim, sonra sistemleri atlatma kategorisinden askıya alındığı belirtilmişti.
  Sonra dikkatle baktığımda o uyarı gelen başlığın alt başlıklarından birinde bir ünlem olabileceğini hatırladım ama o alana dönüp düzeltme yaptırmıyordu sistem.
  Velhasılı itirazımı yaptım, gelen mesaj da belirttiğim gibi açıklayıcı değil. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bu bahsettiğim Chrome eklentileri kötü amaçlı grubunda mıdır?

  Bu arada denediğim, tarayıcımda bulunan şeyler şunlardı.
  tavsiye üzerine VidIQ ile birlikte giriş yapıp anlamaya çalışıyordum, bu uzantı chrome üzerinden eklendi.
  O günlerde yine bir Chrome uzantısı olan Ad bloker tarzı bir video engelleyici açıp kaldırmıştım.
  Aklıma gelen sıra dışı bir şey yok.

  1. Merhabalar. Tekrar itirazda bulunmanız gerekiyor. Youtube videolarında kullanmış olduğunuz müzik ses vb telif hakkı içeriyor olabilir. Size gelen mail cevap yazabilirsiniz. Manuel inceleme talebinde bulunun. Pandemi sürecinde olduğumuz için dönüşler geç olabilir. Sizin ads hesabınızda gözüken hata nedir ?

   1. ***”Sizin ads hesabınızda gözüken hata nedir ?”
    Merhaba, önce noktalama (başlıkta ünlem kullanımı) ile ilgili uyarı gelmişti. Açıklayıcı satırların birinde de geçiyormuş. İkinci uyarıyı verince yanlışlık yapmamak adına ben de pasif haldeki o reklamın yerine dikkatlice yeni bir reklam kampanyası oluşturdum.
    Bu yeni reklamdaki tek uyarı Rusya’nın kendi reklam politikalarından dolayı bu reklamı göstermediği ile ilgiliydi. Yandex’le alakalı bir şey sanırım. Bu sebep olamaz diye düşünüyorum.

    ***”Youtube videolarında kullanmış olduğunuz müzik ses vb telif hakkı içeriyor olabilir.”

    Öncelikle çok çok acemiyiz ve kılı kırk yararak gidiyorum. Görsel ve işitsel kaynakları olabildiğince kendimiz üretiyoruz. Harici kullanımda da mutlaka telifsiz ve atıfsız kamu malı sayılan kaynaklardan faydalanıyorum. Atıf gerekmemesine rağmen açıklamalara da ekliyorum.
    (ilk videomda kamu malı sayılan bir ses efektine otomatik telif uyarısı geldi ama ilgili güncel kaynakları gönderince kaldırıldı.
    bir kez de 18 yaş altına kısıt uyarısı gelen bir videom oldu https://www.youtube.com/watch?v=GYFWP1htk9k&t=18s ona da itiraz edince özür mesajıyla kısıt kaldırdılar.)

    Dediğim gibi ben acemiyim ve biraz daha hakim olabilmek adına reklam sürecini de ticari olarak değil tecrübe için yürütmüştüm. Şimdi böyle afedersiniz faşist bir tutum olunca çok yadırgadım. :/

    ***”Size gelen mail cevap yazabilirsiniz.”
    California adresine ulaşmayı bile düşündüm ama ne yalan söyleyeyim maile geri dönmek aklıma gelmemişti 🙂 Çok teşekkür ederim.

 18. Merhabalar benim ads hesabım öncesinde sıkıntı yoktu ve tek hesaptı kendi youtube kanalımdaki videolarımın reklamını yapıyordum. Bir gün baktığımda Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti. Diye bir bildiri gördüm fakat ben o banka hesabıyla ne başka bir ads hesabı açmıştım ne de bir şey bu ilk hesabım idi böyle bir hata aldım destek kaydı oluşturdum fakat 5 gün olmasına rağmen cevap vermediler. Bende videolarım boşa gitmesin diye yeni ads hesabı oluşturup orada yayınlamayı denedim fakat aynı hatayı veri sonra onları iptal ettim şuan hala cevap gelmesini bekliyorum lütfen yardımcı olun nasıl çözebilirim bu durumu. Bu hesabı iptal edip yeni hesap açsam gene aynı sorun olur değil mi?

  1. Merhabalar. Bu tür sorunlar yeni hesaplar için güvenlik amacıyla yapılıyor. Size dönüş sağlandığında ödeme yapmış olduğunuz kartın dökümanları istenebilir. Yapmış olduğunuz son ödemeler ve hata kayıtları, aynı zamanda kimlik bilgileriniz istenecektir. Müşteri temsilcilerin size dönüş sağlamasını bekleyin. Başka hesaplar da açsanız aynı sorunlar olacaktır.

 19. Merhaba,
  Benim Türkiye. Fas ve Irak (aynı şirkete ait farklı domainler) her bir ülkeye ait ayrı Ads hesapları var.
  Tüm Ads hesaplarımızda aynı kredi kartı tanımlı.
  Türkiye Ads hesabım askıya alındı. “Hesabınız askıya alındı Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.” deniyor.
  Bunun sebebi aynı kredi kartının kullanılması mıdır?
  Google ye itiraz formu doldurdum. her ülkeye ait ads hesaplarımızı ve mail hesaplarımızı ilettim.
  Ama net bir şekilde şundan şundan dolayı birşey demiyor.
  Cevap olarak gönderdiği mail sadece bu.

  Sayın Reklamverenimiz,
  Hesabınızı incelerken, bu veya ilgili bir hesapta Google Ads politikalarımızın ihlal edildiğini tespit ettik. Bunun sonucunda, hesabınız maalesef askıya alınmıştır ve reklamlarınız artık Google’da yayınlanmayacaktır.
  Google Ads hesabının kullanımıyla ilgili şartlar hakkında bilgi için, https://ads.google.com.tr/select/tsandcsfinder adresine giderek Şartlar ve Koşullarımızı inceleyebilirsiniz.
  Hesabınızda ön ödeme bakiyeniz kaldıysa http://support.google.com/google-ads/bin/answer.py?hl=tr&answer=1703646 adresindeki talimatları izleyerek istediğiniz zaman bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.
  Şartlar ve Koşullarımızın tamamını karşıladığınızı düşünüyor ve itirazda bulunmak istiyorsanız, https://support.google.com/google-ads/contact/pf_suspended adresindeki formu doldurun.
  Şartlar ve Koşullarımız karşılanmadıkça, isteğinizi işleme koyamayacağımızı bilmenizi isteriz.
  Aynı zamanda hesap erişimini düzenlemek isterseniz linkteki makaleden faydalanabilirsiniz.
  İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

  Şartlar ve Koşullarımız karşılanmadıkça, isteğinizi işleme koyamayacağımızı bilmenizi isteriz. bu kullandığı cümleye göre ben ne tür bir ihlal var bilmiyorum ki. Bilsem zaten düzeltme işlemi yapacağım.

  1. Askıya alınan Türkiye Ads hesabımdaki kredi kartını sildim, yeni bir kart ekledim.
   Google den yine bir cevap yok 2 gündür.

   1. Merhabalar. Askıya alınan hesap için yeni kredi kartı eklemeniz bir şey ifade etmeyecektir. Teknik destek oluşturup hesabınız ile ilgili sorunu öğrenmeniz gerekiyor. Hesabınızın askıya alınmasının sebebi nedir?

    1. Merhaba.
     Destek talebi gönderdim ama sorununuz risk bölümüne aktarılmıştır diye cevap gönderiyorlar. Açıklayıcı bir bilgi göndermiyorlar.

     1. Merhaba benim internet sitem marka ihlalinden askiya alindi sitemde marka yok marka benzeri olan herseyi sildim belki ondandir diye ama marka ihlali devam ediyor diyor

     2. Merhabalar
      Sayfa url de marka geçirmek sorun oluyor. Reklam metinlerinde herhangi bir marka geçiyor ise kaldırmanızı öneririm. Web sitenizin içerisinde başlık meta ve ya makale içeriginin herhangi bir yerinde text ve ya görsel olarak geçiyorsa herhangi bir marka kaldırın ve itirazda bulunun.

  2. merhabalar. Farklı hesaplar ile aynı kredi kartının kullanılması şüpheli ödeme hatası verebilir. Kredi kartını değiştirerek tekrardan destek talebi oluşturmanızı öneririm. Ortalama 3 iş günü içerisinde dönüş alacaksınız. Yaşadığımız bu süreçte dönüşlerlerde gecikme de olabilir.
   Reklamlarınızı da inceleyin. “Hesabınız askıya alındı Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.” Marka adı kullanmış olabilirsiniz reklamlarınızda. Reklam metinlerinizi ve url adreslerini bir kontrol edin.

 20. merhabalar yazınız cidden çok iyi emek verilmiş sağolun. Profil backlink listesinden yararlanabilirmiyim.
  teşekkür ederim.

   1. Hocam merhabalar ben ads hesabıma bakiye yükledim ve reklam yayınlamak istedim tahminen 5 veya 10 dakika sonra şüpheli ödemeden hesabım askıya alındı ne yapam gerekiyor itiraz formu doldurdum tahminen bana ne zaman geri dönüş yaparlar?

    1. Merhabalar. Google çalıntı kartlar karşısında bir önlem alıyor. Sizin güvenliğiniz için hesabınız askıya alınmıştır. Ödeme yaptığınız kartın bankada kayıtlı olan adresi ile birlikte detaylı itiraz formu doldurun. İtirazınız kabul olacaktır maksimum 48 saatte dönüş sağlanıyor ama şu an bulunduğumuz süreçten dolayı daha uzun olabilir. Size Dönüş sağlandığında sizden kartın güncel hareket durumunu gösteren bir döküman da istenebilir. Bunu mobil bankacılık ile ekran resmini çekerek mail olarak gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara