fbpx
Google AdWords

Adwords’te daha az bütçe harcayın

Google Adwords Reklamlarınızı Daha Fazla Harcama Yapmadan Daha Etkili Nasıl Yapabiliriz?

Google Adwords reklamlarımıza daha az bütçe harcayarak, daha verimli reklamlar oluşturabiliriz.

Adwords’te sadece reklamı oluşturmak ve yayına çıkarak verimli bir reklama sahip olamazsınız. Google Adwords reklamlarınızı oluşturmadan önce kesinlikle rakip analizi yapmalısınız.

Bir reklamın kaliteli olması için gösterim oranı kadar, tıklanma oranı da önemlidir. Google Ads reklamlarında daha fazla alan kaplayarak, tıklanma oranını arttırabilirsiniz.

Daha fazla alan nasıl kaplayabiliriz ? dediğinizi duyar gibiyim. Google Ads sunmuş olduğu reklam uzantılarını kullanarak daha fazla alan kaplayabilirsiniz.

Google Adwords Reklam Uzantısı nedir?

Google Adwords reklam uzantısı, reklamlarınızda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak, reklamınızın tıklanma oranını arttıracak ek bilgiler sunmanıza yarayan Google Ads ücretsiz olarak sunduğu reklam uzantılarıdır.

Akıllıca oluşturulan reklam uzantıları, ciddi anlamda tıklanma oranını arttıracaktır. Rakiplerinize göre daha farklı ve göze çarpan bir reklamınız olmuş olur.

Her reklam uzantısı bir amaç için yapılmıştır. Hedef kitlenizi düşünerek reklam uzantılarını oluşturabilirsiniz.

Reklam uzantılarını, Kampanya ve reklam grubu düzeyinde ekleyebilirsiniz.

Farklı ürün ve ya hizmet satışınız var ise reklam grubu düzeyinde reklam uzantılarını oluşturarak, daha etkili reklamlar oluşturmuş olursunuz.

Neden Reklam Uzantılarını Kullanmalıyız?

Reklam metin başlıklarında ve açıklama alanlarında karakter sınırlaması bulunmaktadır. Bu alanlara yeterice hizmetimizi ve ya ürünümüzü açıklayamamış olabiliriz.

Reklam uzantıları, ek olarak yapmak istediğimiz açıklamaları ve ya ziyaretçinin tıklanma oranını arttırmak için kullanmamız gereken ilgi çekici açıklama, başlık vb. farklı bilgiler sunmamıza yarar.

Reklam uzantıları, doğru kullanıldığında daha fazla alan kaplar, tıklanma oranını ve dönüşüm oranını etkileyebilir.

Reklam uzantıları sayesinde birden fazla ürün ve ya hizmetin ziyaretçiye görünmesini sağlayabiliriz.

Reklam uzantılarını kullanarak reklamlarınızın sıralamasını da yükseltmiş olursunuz. Bu sayede daha üst konumda yer alır ve daha az ödeme yapmış olursunuz.

Adwords Reklam Uzantıları nelerdir?

 1. Site Bağlantı Uzantıları
 2. Telefon Uzantıları
 3. Yer Uzantıları
 4. Açıklama Metin Uzantıları
 5. Mesaj Uzantıları
 6. Ek Açıklamalı Snippet Uzantıları
 7. Uygulama Uzantıları

Google Adwords reklamlarında birden fazla uzantıyı kullanabilirsiniz. Yukarıda yer alan uzantıları başlıklar halinde inceleyelim

 1. Site Bağlantı Uzantıları

  Web sitenizde yer alan ek ürünler, sayfalar, kategoriler ve hizmetler için kullanabileceğiniz site bağlantılarıdır.  Her reklam grubuna altı adet site bağlantı uzantısı ekleyebilirsiniz.

 2. Telefon Uzantıları

  Reklamlarınızın altında yer alan ve tıklandığında direk arama yapan (Mobil Cihazlarda) reklam uzantısıdır. Mobil cihazlarda reklamın altında görünürken, masaüstü cihazlarda da reklam url sağ tarafında yer almaktadır. Telefon uzantısı ile Tıkla ara reklamlar birbirine karıştırılmamalıdır.

 3. Yer Uzantıları

  Yer uzantıları eklemek için Google benim işletmem kayıt olup haritada alanınızı belirlemeniz gerekmektedir. Harita kaydı aldıktan sonra, yer uzantısını ads reklamlarınızda gösterebilirsiniz. Ziyaretçiler yer uzantısına tıklandığında firmanızın kapısına kadar gelmiş olurlar.

  Google Benim İşletmem kayıt olmak için https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ ziyaret edin.
 4. Açıklama Metin Uzantıları

  Reklamlarınızda her zaman ürününüzü ve ya hizmetinizi tam tanımlamayabilirsiniz. Açıklama Metin Uzantıları bu durumda hayat kurtarıyor diyebilirim. Kampanya ve reklam grubu düzeyinde kullanabilirsiniz.Açıklama metin uzantılarını maksimum 20 adet ekleyebilirsiniz. Sunmuş olduğunuz hizmetleri ve ya ürünleri ekleyebilirsiniz.

 5. Mesaj Uzantıları

  Ziyaretçilerin web sitenize girmeden, mesaj uzantısına tıklayarak, sizin belirlediğiniz formu doldurarak, sizin onlara ulaşmanızı sağlayan bir reklam uzantısıdır. Reklam stratejinize göre ziyaretçilerden bilgi toplayabilirsiniz.

 6. Ek Açıklamalı Snippet Uzantıları

  Reklam başlıklarınız ve reklam açıklamalarınız hizmetinizi ve ya ürününüzü tam açıklayamayabilir. Reklam başlıkları ve açıklama alanları sınırlı karakter sayısına sahiptir. Maksimum 10 adet hizmet ve ya ürün türünü ek açıklama snippet ile ekleyebilirsiniz.

  Reklamınızın açıklama kısmının altında yer alır. Hizmet başlığını ne diye seçerseniz Başlık: yazmış olduğunuz ürün ve ya hizmetler şeklinde görünecektir.

 7. Uygulama Uzantıları

  Google Adwords reklamlarda uygulama indirme seçeceği de sunmaktadır. Bir uygulamanız var ise reklamlarınızın altında uygulamanızın indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Reklam uzantılarını kullanarak, aynı bütçe ile daha üst konumda yer alabilirsiniz. Her reklam uzantısının ayrı bir özelliği vardır. Bilinçli olarak reklam uzantısı kullanmanızı öneririm.

Bir Adwords Uzmanı‘na mı ihtiyacınız var? Hemen https://www.selahattin.com/adwords-uzmani/ Sayfasını Ziyaret Edin.

Google Adwords Reklam Uzantısı nedir?

Reklamınızın tıklanma oranını arttıracak ek bilgiler sunmanıza yarayan Google Ads ücretsiz olarak sunduğu reklam uzantılarıdır.

Neden Reklam Uzantılarını Kullanmalıyız?

Reklam uzantıları, ek olarak yapmak istediğimiz açıklamaları ve ya ziyaretçinin tıklanma oranını arttırmak için kullanmamız gereken ilgi çekici açıklama, başlık vb. farklı bilgiler sunmamıza yarar.

Adwords Reklam Uzantıları nelerdir?

Site Bağlantı Uzantıları
Telefon Uzantıları
Yer Uzantıları
Açıklama Metin Uzantıları
Mesaj Uzantıları
Ek Açıklamalı Snippet Uzantıları
Uygulama Uzantıları

4/5 - (75 {Oy})

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara