fbpx
Google AdWords

Dijital Reklamcılık ile E-İhracatın Büyümesi

Günümüzde global alanda ticaret, internet üzerinden şekillenmekte ve e-ihracat hacmi gün geçtikçe genişlemektedir. Dijital ortamlarda gelişen bu yeni ticaret sistemi, dünyanın tamamını kapsayan internet ağını büyük bir pazar alanı olarak kullanmaktadır.

E İhracat Nedir Nasıl Yapılır

Kişisel ve kurumsal networklerin ortak bir noktada buluşup yeni ticari hamleler yapması aynı zamanda dijital reklamcılık kavramının da gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Dijital reklamcılık ile e-ihracatın büyümesi, bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin ve kurumların profesyonel destek alma ihtiyacını da doğurmaktadır.

Bilişim teknolojileri kapsamında ihtiyaç duyulan SEO çalışmaları ve dijital reklamcılık hizmetleri sunan uzmanlar bu noktada devreye girmektedir. Sektörün önde gelen e-ihracat uzmanlarından Fahri Demir, web sitelerinin ticari alanda başarı sağlaması konusunda ve dijital reklamcılık alanında profesyonel hizmet vermektedir.

Yazımızda dijital reklamcılık ve e-ihracatın gelişiminde dikkat çekerken profesyonel anlamda sunulan destek hizmetleri ve uzmanlıklara değineceğiz. Uzmanlıkları ele alırken e-ihracat uzmanı Fahri Demir’in sunduğu hizmetleri değerlendireceğiz.

Daha Fazlası İçin https://www.fahridemir.com.tr/e-ihracat/ Hemen Ziyaret Edin 

Dijital Reklamcılık Hizmetinin Etkisi

Dijital pazarlama, Türkiye ve dünya genelinde son birkaç yıl içerisinde hızlı bir ivme yakalamış ve ticaret kanallarını internet ortamına taşımıştır. Yeni alışveriş pratiklerini ortaya koyan günümüz dijital ortamı, sosyal medya aygıtları ve internet siteleri üzerinden bağlantı yollarını geliştirmeyi zorunlu kılmaya başlamıştır.

Dijital pazarlamanın gerçekleşebilmesi, doğrudan reklam unsurunu gerektirmektedir. Geleneksel medya kanalları üzerinden reklamcılık, ürün veya hizmetin hafızada yer etmesi ve arzu uyandırması ile sınırlı bir uygulamadır.

Ancak dijital pazarlama, satışın doğrudan reklam kanalları üzerinden sağlanması ve alışveriş deneyimlerinin web siteleri arasındaki tık mesafesine indirgenmesi anlamına gelmektedir. Web sitelerinin bu alışveriş ağını desteklemesinin yanında görünürlüğünü ve organik trafiğinin artışını da doğrudan reklam faaliyetleri kapsamında değerlendirmek bu nedenle bir zorunluluk haline gelmiştir.

Geleneksel reklamcılığın yerini alan ve hızla yayılan dijital reklamcılık, profesyonel SEO çalışmaları üzerinden yürütülmektedir.

Dijital reklamcılık, sunduğu yenilikler ve dünya genelinde ortak kullanım alanları sunan uygulamaları sayesinde e-ihracat faaliyetlerinin yaygınlaşmasına ve büyümesine olanak tanımıştır. Dolayısı ile dijital reklamcılık ve web siteleri üzerinden yapılan bilumum SEO çalışmaları dünya ticaretinde temel Pazar alanını oluşturmuştur.

Bu etki alanı ve faydaları göz önünde bulundurduğumuzda e-ticarette olduğu gibi e-ihracat alanında da SEO uzmanlarının, etkisini gözlemliyoruz. Organik yollarla ve düşük maliyetle gerçekleştirilen dijital reklamcılık, hedef alanını ve e-ihracat hacmini genişletmeye önümüzdeki yıllarda hız verecek gibi görünüyor.

E-İhracat Hizmeti Neyi Hedefliyor?

Dijital medya, dünyanın ticaret konusunda en büyük atılımlarının taşıyıcısı olarak sürekli büyüme eğilimindedir. Bu büyük pazar alanında lokal ticaret anlayışıyla büyümek ve gelişim göstermek mümkün değildir. Uluslararası ticaret, dijital medyanın etkisiyle daha fazla uygulama alanı edinmiş ve şirketlerin web siteleri üzerinden ithalat ve ihracat yapmasını neredeyse zorunlu kılmıştır.

E-İhracat hizmeti genel anlamda üretilen ürün veya hizmetin yurtdışına satışı için geliştirilen bütün işlemleri kapsamaktadır. Pazar bulma, dijital reklamcılık, ürün veya hizmetin tanıtımı, satış ve pazarlama süreçleri tamamıyla internet üzerinden gerçekleştirilen profesyonel uygulamalardan geçmektedir.

Bütün süreçlerin nitelikli bir çalışma sonucu başarıya ulaşması, kaliteli bir SEO çalışması ve e-ihracat uzmanlığı gerektirmektedir.

Temelde geleneksel ihracat kanallarını yöneten iş dünyası, yeni nesil dijital pazarlama alanında bilişim dünyasının dilinden konuşmak durumundadır. Bu alanda da SEO uzmanlarından e-ihracat hizmeti alarak yola devam ederler.

E-İhracat uzmanı Fahri Demir, dijital pazarlama alanında hizmet yürütmeyi planlayan şirket veya kurumlar için SEO planlamaları yaparak etkili bir web sitesi oluşturmanızı sağlamaktadır. Şimdi uzun vadeli bir e-ticaret başarısı elde etmek için Fahri Demir gibi SEO yöneticileri ve e-ihracat uzmanlarının nasıl bir yol izlediğine bakalım.

E-İhracat Yapmanın Yolları

E-İhracat ve dijital reklamcılık, günümüzde birçok farklı yöntemle yürütülmektedir. Bu yöntemlerin birçok alternatif uygulama alanı vardır. Web siteleri ve çeşitli dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilen e-ticaret faaliyetleri bu çeşitlilik sayesinde her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Geleneksel ihracat alanında faaliyet gösterip e-ticarete adım atmayı planlayan veya sıfırdan e-ihracat yapmayı hedefleyen insanlar, sosyal medyanın en basit kullanım alanlarından işe başlayabilmektedir. Bu sosyal medya platformlarından kendi web sitelerine kadar birçok alanda faaliyet yürüten girişimciler, aşağıdaki yolları izlemektedir:

 • Amazon, AliExpress, Etsy, eBay Nedir ve benzeri uluslararası faaliyet gösteren e-ticaret siteleri üzerinden yapılan faaliyetler.
 • Girişimcilerin kendi web sitelerini oluşturarak yürüttüğü e-ticaret faaliyetleri.

eBay Nedir: https://www.fahridemir.com.tr/ebay-nedir/

E-İhracat hacmi bu kolaylıklar ve profesyonel destek sağlayıcıların sunduğu kolaylıklar sayesinde hızla büyüme kaydetmektedir. Bu noktada e-ihracat alanında atılan adımların doğru bir yol gösterici ile şaşırtıcı sonuçlara zemin hazırlayacağını hatırlatmakta fayda vardır. E-İ

hracat uzmanı olarak Fahri Demir, hem e-ticaret sitelerinin etkili kullanımı konusunda hem de girişimcilerin kendi web siteleri üzerinden satış yapması noktasında hizmet vermektedir.

Kapsamlı E-İhracat Kanalları : https://www.fahridemir.com.tr/e-ihracat-yapabileceginiz-web-siteleri/

E-İhracat Yolunda Profesyonel Adımlar

Her geçen gün biraz daha gelişen e-ticaret ve e-ihracat organizasyonları, dijital dünyanın dilini kullanarak dünyaya açılmanın en pratik ve uygun maliyetli yöntemidir. Temelde minimum harcama ve eforla geliştirilen e-ihracat faaliyetleri, doğru web sitesi yönetimi ve uzun vadeli bir dijital reklamcılık çalışmasıyla mümkün olmaktadır. Bu aşamada başarılı bir yol haritası çizmenin ilk adımı alanında uzman bir ekiple başlar. Fahri Demir’in sunduğu e-ihracat çalışmasının adımlarını aşağıdaki sıralamayla açıklayabiliriz.

Birkaç Önemli Temel Adım İçin Ziyaret Edebilirsiniz: https://www.fahridemir.com.tr/turkiyede-e-ihracat-yapmak/

E-İhracat Sitelerinin Etkili Biçimde Kullanılması

E-ihracata etkili ve küçük adımlarla girişmek, bu alanda gerekli olan tecrübenin edinilmesi için oldukça pratik bir yoldur. Bu adım başlangıç için tercih edilebilir ya da doğrudan bir sonraki adımla başlangıç yapılabilir.

Web Sitesi Oluşturmak

E-İhracatın temel unsuru, Pazar alanına dahil edilecek ve dijital reklamcılık faaliyetlerine temel oluşturacak bir web sitesi oluşturmaktır. Arama motorlarında görünürlülük sağlamaktan ürün ve hizmetlerin doğru şekilde tanıtıldığı içeriklere kadar onlarca SEO işlemi, bu faaliyetin başlangıcından son anına kadar en önemli çalışmaları kapsar.

Gerekli İzinleri Almak

Yurt dışına yapılacak olan satışlar için hangi ülkeye hangi ürün ne miktarda pazarlanabilir, bu faaliyetler için ne gibi ödemeler ve başvuru işlemleri gereklidir gibi birçok sorunun yanıtı araştırılmalıdır.

Çoklu Dil Seçeneği

Yurt dışına satış yapabilmenin en önemli gerekliliklerinden biri de web sitesinde satış planlamasına dahil edilecek olan ülkelerin dilinde yayın yapmaktır. Bu alanda web sitesi için üretilen içeriklerin söz konusu dillere çevrilmesi gerekir. Ayrıca müşteri geri dönüşlerinde doğru iletişimin kurulması ve bir müşteri temsilciliği çözümü de bulunması gerekebilir.

Ölçü Birimlerinin Optimizasyonu

Satış yapılacak ülkelerin para birimlerinden miktar belirten ölçü birimlerine kadar birçok alanda optimizasyon uygulamak oldukça önemlidir.

Teslimat ve İade

Ürünlerin çeşitli ülkelere pazarlanması, gümrük işlemlerinden kargo uygulamalarına kadar birçok alanı etkilemektedir. Teslimat için yalnızca Türkiye’nin gümrük politikalarını bilip uygulamak yeterli olmayacaktır. Her ülkenin farklı gümrük politikaları bulunacağından her biri hakkında bilgi edinmek elzemdir. Ayrıca iadeler için de belirli bir politika izlemek ve maliyet konusundaki etkisine dikkat etmek gerekecektir.

Vergilendirmeler

Ülkelerin kendi içinde uyguladığı vergilendirme politikaları ve ihracat kuralları, değişkenlik gösterecektir. Vergilendirme konusunda ülkelerin yaklaşımlarını bilmek hem maliyet açısından hem de pazarlama süreçleri açısından oldukça önemlidir.

Dijital Reklamcılık ve E-İhracatta Uzman Desteği

E-İhracata ve dijital reklamcılığa dair belirttiğimiz çalışmaların başarılı ve uzun vadede etkili bir noktaya ulaşması her bir adımın doğru şekilde atılmasına bağlıdır. Bu noktada, alınacak profesyonel destek büyük oranda etkili olacaktır. Fahri Demir’in sunduğu hizmetler, web siteniz üzerinden yapacağınız bütün dijital reklamcılık ve e-ihracat organizasyonları için çözüm olanağı vermektedir. E-ticaret kapsamı içerisinde bütün odak noktalarıyla Fahri Demir’in sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Web siteleri üzerinde bütün ayrıntılarıyla SEO çalışmaları ve site optimizasyonları,
 • Dijital pazarlama ekseninde piyasa araştırmaları, analizler, sosyal medya etkileşimleri,
 • Tanıtım ve dijital reklamcılık çalışmaları,
 • E-İhracat araştırmaları, piyasa analizleri, hedef pazar bulma, ürün ve ihtiyaç araştırmaları,
 • Global çerçevede farklı platformlardan gerçekleştirilebilecek e-ihracat faaliyetleri için danışmanlık hizmeti,
 • Başlangıç öncesi hazırlık aşamasından sonuca kadar bütün e-ihracat faaliyetlerinin organize edilmesi ve teknik problemlerin çözümü.

Etkili ve Uzun Vadeli Bir E-İhracat Organizasyonu

Yazımızda ele aldığımız dijital pazarlama ve e-ihracat faaliyetleri, profesyonel kişilerce gerçekleştirildiği zaman uzun vadede kalıcı ve büyüme garantili olarak gelişecektir.

Uzmanlık alanlarını bilişim ve ticaret bağlamında geliştiren SEO ve dijital pazarlama uzmanları, ticarette geleceğin nabzını tutmaktadır.

Fahri Demir, SEO alanındaki tecrübesi ve birikimi ışığında kendi web sitesi üzerinden profesyonel destek sağlayan bir e-ihracat uzmanıdır. Yukarıda sözünü ettiğimiz bütün hizmetlere dair danışmanlık ya da uygulama hizmeti sunan Fahri Demir, ayrıca web sitesi üzerinde ürettiği kapsamlı içeriklerle bildiklerini kullanıcılarıyla paylaşmaktadır.

SEO, dijital reklamcılık, e-ticaret, e-ihracat alanlarında hizmet veren ve odağını özellikle e-ihracat organizasyonlarına çeviren Fahri Demir’in uzmanlığından faydalanmak için fahridemir.com.tr adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

5/5 - (14 {Oy})

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba Haocam r10 hemde blog yazılarını buyuk bır heyecanla okuyorum. Bana çok şey kattınız bir sorum olacak cevaplarsanız sevınırım.
  Sizden ogrendıklerımle reklamlar cıkıyorum bazı arkadaslarımla ıstıyor belkı bende ılerde sizin gibi google partner olurum.
  yonettıgım google ads hesaplarını kendı hesabımda yonetmek için alt hesaptan musterının 10 hanelı kodunu gırıp ıstek gonderıp ve sonra ıstegı kabul etsem 10.000 usd ye faydası oluyor mu

 2. Bence en önemli etken çoklu dil olmaktadır. Çoklu dil e ihracat sitelerinin olmazsa olmazıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara