fbpx
Google AdWords

Adwords Hakkında Yanlış Bilinen 4 Efsane

Google Adwords hakkında halk arasında bilinen 4 yanlış yanılgı efsanesinden bahs etmek istiyorum. Dijital reklamcılıktan haberi olamayan ve ya yeteri bilgiye sahip olmayan firmalar ile görüştüğümüzde bunu anlatmak oldukça zor oluyor.

Adwords hakkında yanlış bilinen 4 efsane

Adwords Hakkında Yanlış Bilinen 4 Efsane

  1. İnsanlar Google Adwords Reklamlarına Tıklamıyor
  2. Rakiplerimiz Sahte tıklamalar ile bütçemizi hemen tükenir
  3. Adwords Reklamlarıma her yerden tıklanma geliyor
  4. Adwords sadece paramızı alıyor

Aslında yanlış bilinenler bunlarla ibaret değil ama en çok karşılaştığımız sorunlar diyebilirim. Yanlış Bilinen Efsaneleri başlıklar halinde inceleyelim.

İnsanlar Google Adwords Reklamlarına Tıklamıyor

Google Adwords’e reklam verme amacımız aratılan anahtar kelimede en üst sıralarda yer almak ve tıklama alarak hedef kitlemize ulaşmaktır.

Bir ürün ve ya bir hizmet satışımız olabiliri. Amacımız reklam vererek ürün ve ya hizmetimiz ile ilgilenen hedef kitleye ulaşmaktır.

Google kazancının %80 Adwords üzerinden kazanmaktadır. Ziyaretçiler bir ürünü ve ya bir hizmeti Google’de arattırdıklarında ads reklam verenler üst sırada yer alırlar.

Google Adwords Günde ne Kadar Kazanıyor?

Google Ads te ortalama tıklama başı maliyet 1 ile 2 ABD doları olarak düşünürsek, günlük 50 milyon üzerinde tıklanma almaktadır. Bu da 100.000.000 Milyon ABD doları demektir.

Adwords reklamlarınıza insanlar tıklamaz diye bir şey yok. Doğru hedef kitlenin karşısına çıktığınız sürece reklamlarınıza tıklama alırsınız. Ürün satışı ve ya hizmet satışı da gerçekleştirebilirsiniz.

Rakiplerimiz sahte tıklamalar ile bütçemizi hemen tüketiyor

Düzgün ve profesyonelce kurulan bir Adwords reklam kampanyasında, sahte tıklama, rakip tıklama alma olasılığınız oldukça düşük oluyor.

Bilinçsiz açılan Adwords reklamlarında, Tıklama başı Maliyetlerin yüksek olması, doğru hedef kitleye ulaşmamak, reklamınızın görünmesi gereken alanı düzgün seçmeme gibi bir çok nedenden dolayı, hedef kitleniz dışında tıklamalar alırsınız. Bu da bütçenizin boşa gitmesine sebep olur.

Rakipleriniz elbette reklamlarınıza tıklıyor. Reklam hesabınız düzgün kurulduktan sonra, sahte tıklama ve rakip tıklamaların analizleri yapıldıktan sonra bunun önüne geçmek mümkün.

Reklamı açıp, verim beklemek yeterli olmayacaktır. Doğru bir analiz ve doğru bir reklam stratejisi ile sahte tıklamalardan kurtulabilirsiniz.

Adwords Reklamlarıma her yerden tıklanma geliyor

Adwords reklamlarınızı kurduğunuzda, reklamınızın hangi bölgelerde görünmesi gerektiğine iyi karar vermelisiniz.

O bölgede oturan insanlara mı? O bölgeye sık gidip gelen insanlara mı? yoksa o bölgelere ilgi gösteren insanlara mı? Bu sorulara net yanıt vererek reklama çıkmak istediğiniz alanı belirleyebilirsiniz.

Reklamlarınızı sadece arama ağında görünmesini istiyorsanız, Adsense reklam yayını yapan 3. sitelere reklamlarınızı engellemeniz gerekmektedir.

Her yerden tıklama alıyorsanız reklam konum ayarlamanızı düzgün yapmamış olabilirsiniz.

Adwords sadece paramızı alıyor

Sık duyduğum sorunlardan biri. Hiç verim alamıyoruz sadece paramızı yiyor. 🙂 Adwords tıklama başı ödeme alır. Siz tıklama almadıysanız sizden ödeme almaz.

Düzgün kurulan bir adwords reklam paneli, hedef kitlenize ulaşmanızı ve kazanç sağlamanızı sağlar. Reklam verirken bilinçsiz yapılması size verimden çok zarar verecektir.

Adwords paranızı tüketiyor. Bunun karşılığında hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyor. Düzgün bir web sitesi, hedef kitlenize hitap eden reklam başlıkları ve açıklamaları size dönüşüm getirecektir.

Reklamlarınızdan Daha Fazla Verim Almak İster Misiniz? Hemen Adwords Uzmanı Ekibimiz İle İletişime Geçin https://www.selahattin.com/adwords-uzmani/ Siz işinize odaklanırken biz reklamlarınızı yönetelim.

 

5/5 - (12 {Oy})

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara