fbpx
Google AdWords

Adwords Hesabınız Askıya Alındı

Hesabınız askıya alındı Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor.

Sabah uyandınız, çayınızı demlediniz, bilgisayarınızı açtınız, ne güzel bir gün dediniz ve ads hesabınıza giriş yaptınız. Sayfa yüklenene kadar her şey güzeldi.

Ama Hesabınız askıya alındı Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor. Böyle bir hata ile karşılaştınız.

Bütün motivasyonunuzu alt üst etmiş olmalı. Bende böyle oldu. İşten soğudum, artık bu işi yapmayacağım dedim.

Yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim ile hemen işe koyuldum. Pes etmek yenilgiyi kabul etmektir.

Hiç bir zaman yenemeyeceğiniz insanlar, pes etmeyen insanlardır…

Google AdWords, reklamcılık politikalarında kesin kuralları vardır. Bu kurallardan birini veya bir kaçını ihlal etmeniz durumunda, bir daha adwords platformu üzerinden reklam veremez durumuna gelebilirsiniz.

Bize ulaşan ve bu sorunu yaşayan bir çok ziyaretçi, üst üste gerçekleştirdikleri ihlallerden dolayı, ip adresleri veya cihaz bilgileri engellenmektedir.

Ne kadar hesap açsalar da hesaplar askıya alınıyor. Bunun tek çözümü, kurallara uymak ve doğrulama işlemlerini gerçekleştirmektir.

Oluşturacağınız her yeni reklam, hesabınızın incelemeye gitmesine neden olur. Aktif hesapta yeni açmış olduğunuz reklam grubu, onaylanma sürecine girdiğinde tüm hesabınız incelenmiş olur.

Açmış olduğunuz reklam, politika ihlaline sebep olduysa, reklamınız onaylanmayabilir. Hatta hesabınız askıya alınabilir. Açacağınız reklamların başlıklarına, açıklamalarına ve url sayfa içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Adwords reklamlarında sorun yaşamamak için kuralların ne olduğunu iyi bilmeniz gerekmektedir.

Kabul Edilemez İş Uygulamaları nedir?

Google, arama yapıp web sitelere ulaşan ziyaretçilerinin güvenliği için bazı reklam kriterleri uygulamaktadır. Daha güvenilir bir reklam platformu olabilmek için, reklam veren siteleri belli bir kural çerçevesinde analiz eder.

Google AdWords reklam verirken, tamamen açıklayıcı ve net bilgiler vermek zorundasınız. Reklama çıktığınız site adwords botları tarafından taranır ve kurallar çerçevesinde onaylanır.

Bir süre sonra reklamınız manuel incelemeye girebilir. Reklam başlıklarınız, reklam açıklamalarınız, reklama çıktığınız site içeriği detaylı olarak incelenir.

Hizmetiniz veya ürününüz hakkında yeterli ve açıklayıcı bilgi girmediyseniz hesabınız askıya alınır. Hesabınız askıya alındı Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor hatasıyla karşı karşıya kalırsınız.

Bu kurallar doğrultusunda reklamlarınızın onaylanmasına izin verir. Bir süre reklamlarınız yayınlandıktan sonra, ödeme yöntem doğrulaması, kimlik bilgi doğrulaması veya firma doğrulaması yapılması için hesabınız askıya alınabilir. Bu Askı Problemleri ile ilgili diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

Kabul Edilemez iş politikaları sorunun Çözümü

Reklam verdiğinizde, ziyaretçinin güvenini kazanmak için gereksiz vaatlerde bulunmak hesabınızın askıya alınmasına neden olur. Hiç bir dönüşüm almayacaksanız bile kesinlikle yanlış beyanda bulunmamalısınız.

Yanlış beyana bir örnek vermek gerekirse; “Ömür boyu garanti” gibi. Kabul edilemez iş politikaları hatasından kurtulmak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde inceleyelim.

 • Eksik ve gereksiz bilgileri güncelleyin.

Reklam hesabınız kabul edilemez iş politikasından dolayı askıya alındıysa, eksik ve gereksiz bir çok şey bulunmaktadır.

Hesap kurulumu yapılırken, ödeme yönteminde şahıs ve şirket seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden hangisini seçtiğinizden emin olun.

Reklamlarınızda sunmuş olduğunuz hizmet veya ürünün fiyatını, kargo bedelini, iade koşullarını web sitenizde kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçilerin güvenini kazanmak için, abartılı ve gereksiz vaatlerde bulunduysanız, bunları güncellemeli veya silmelisiniz.

Ödeme yaptığınız kart ile, ödeme ayarlarında, ödeme kimliği dediğimiz alanda da aynı kartın bilgileri yer almalıdır.

 • Ürün veya Hizmetin fiyatını Belirtin

Reklama çıktığınız web sitesinin içerisinde yer alan hizmet veya ürünün fiyatını belirtmeniz gerekmektedir. Fiyat belirtilmemesi, hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

Aynı zamanda neden ödeme yapmaları gerektiğini ve ödeme yöntemleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermeniz gerekmektedir.

Reklam açılış sayfanızda kullanıcının güvenini kazanmak için gereksiz olarak belirtilen vaatler, hesabınızın askıya alınmasına neden olur. Bu vaatleri silin veya güncelleyin.

Google AdWords botları ne kadar reklamlarınızın onaylanmasına izin verse de manuel olarak bir gün web sitenizin bir Adwords Çalışanı tarafından kurallar çerçevesinde inceleneceğini unutmayın.

Açılış sayfanızda yer alan metinler, görseller ve media içeriklerinden tamamen sorumlusunuz. Son kullanıcı gözü ile bakılarak web siteniz incelenir. Güven teşkil eden herhangi bir görsel, metin veya video yer alır ise hesabınız askıya alınır.

 • Geçersiz Teklifleri Kaldırın

Reklamlarınızda veya web sitenizde kullanıcının güvenini kazanmak için belirtmiş olduğunuz gerçek olmayan indirimlerden veya gerçek olmayan ürün özelliklerinden uzak durun.

Bir hizmet veriyorsanız ve bunun için garanti vermiyorsanız bunu bildirmeniz gerekmektedir. garantili hizmet sunuyorsanız yetki belgelerinizi web sitenize yüklemelisiniz.

Reklam başlıklarında veya açıklamalarında garanti, indirimli gibi vaatlerde bulunduysanız bunların web sitenizde detaylı olarak yer alması gerekmektedir.

 • Fiziki adres ve telefon numaranızı kontrol edin.

Reklam verdiğinizde, bir ürün veya bir hizmet satmak için reklam verirsiniz. Google ads politikalarını gerçek hayatta nasıl ise o şekilde yapmış diyebilirim.

Web sitenizde fiziksel adres, telefon numaranız ve eposta adresiniz yer alıyor mu? Reklama çıkmış olduğunuz sayfada fiziksel adresiniz, iletişim numaralarınız ve mail adresleriniz yer almalıdır. Bu bilgilerin yer almaması durumunda hesabınız askıya alınabilir.

 • Marka kullanımı

Hizmet sektöründe reklam veriyorsanız, resmi belgelerinizin olmadığı marka isimlerini ve logolarını web sitenizde, url adreslerinde geçiremezsiniz. Marka kullanımı var ise bunları kaldırıp tekrar itirazda bulunabilirsiniz.

Kabul Edilemez iş politikaları Kurtardığımız bir Ads hesabı

Ads hesabı askıya alınan bir firmanın hesabını nasıl kurtardığımızdan bahs etmek istiyorum. Araştırma sonucu bize ulaşan firma, ads hesaplarının 3 aydır sorunsuz reklam verdiğini ve sabah hesaba giriş yaptıklarında kabul edilemez iş politikaları hatası ile karşılaştıklarını söylediler.

Adwords hesaplarına yöneticilik isteği gönderdikten sonra, web sitelerinin admin bilgilerini ve ftp bilgilerini aldık. Web siteyi incelemeye başladık.

Sitede bulunan eksikler;
Hakkımızda sayfası yok.
İletişim sayfasında eksik bilgiler.
Gerçek dışı vaatler. Hem sitede hem reklamda.
Fiziki adres, reklama çıkılan sayfalarda yok.
Telefon numarası, reklama çıkılan sayfalarda yok.
Mail adresleri, gizlilik politikası vb sayfalar yok.

Eksikleri tespit ettikten sonra, eksikleri giderdik ve itiraz sürecini başlattık. ortalama 5 iş günü içerisinde ads hesabımız askıdan çıktı. Şu an danışmanlığına da devam ediyoruz.

Yaşadığınız sorunları yorum olarak belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Bir Adwords Uzmanına mı İhtiyacınız Var? Hemen https://www.selahattin.com/adwords-uzmani/ Ziyaret Edin. Adwords Uzmanlarımız Reklamlarınızı Yönetsin. Siz İşinize Odaklanın.

 

5/5 - (22 {Oy})

3 Yorum

 1. Merhabalar
  Google ads hesabımda Hesabınız askıya alındı Hesabınız Kabul Edilemez İş Uygulamaları politikasını ihlal ediyor. yazısı aldım 5 kez itiraz gönderdim ve bütün reklamları kapatım ama yinede reklam veremiyorum. bu durumda yeni bir site açmayı düşündüm bu sitede işletme hesabımı sıfırlamam gerekir mi ? aynı telefon numarasını kullansam problem olur mu ?

 2. Merhabalar,
  Ben etsy mağazam için hesap oluşturdum. Alışveriş sitelerindeki mağazamıza reklam oluşturmak yasak mı? İhlal sebebi bu olabilir mi? Sattığım iplerin markaları anahtar kelimelerde yazıyor ama yazmazsam nasıl satacağım? Ya da sorun bununla alakali olabilir mi? Fazla sayıda dönüşümler dosyası yükledim.

  Etsy’nin Pattern adı altında bir site kurma ve yayınlama hizmeti var bunu satın aldığımızda onların hostinginden yararlanıyoruz ve snippet kodlarını ekleyebileceğimiz bir yer var yalnız sepete ekleyip satın al dediğimizde etsy.com’a yönlendiriyor bu site için reklam vermek sıkıntı yaratır mı farklı siteye yönlendirdiği için?

  Google Ads hesabım “Hesabınız askıya alındıHesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.” Diyerek kapandı. Ben daha kapanmadan önce hesap daha açmıştım bir süre sonra o da kapandı. Hesabımı tekrar açma şansım var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara