fbpx
Google AdWords

Google Adwords Onay Süreci

Google Adwords Reklamlarım Ne Zaman Onaylanır

Google Adwords Reklam Onay Süreci
Google Adwords Reklam Onay Süreci

Google Adwords reklam vermeye başladığımızda bir an önce yayınlanıp hedef kitlemize ulaşmak isteriz. Hızlıca girmiş olduğumuz reklam metinleri, anahtar kelimeler ve reklamımızı yönlendirmiş olduğumuz site ( sayfa ) google adwords reklam politikalarına uygun olup olmadığını bilmeden reklam vermeye başlarız.

Sürekli kendimize Google Adwords Reklam Ne Zaman yayınlanır? sorusunu sorup dururuz. Sürekli reklam ön izleme panelini kullanarak reklamlarımızın onaylanıp onaylanmadığını kontrol ederiz.

Google Adwords Reklam Onay Süreci Nasıl İşler?

Bir reklam kampanyası oluşturduğumuzda ve ya değişiklik yaptığımızda onay süreci devreye girer. Reklamınızda kullanmış olduğumuz metinler, resimler, videolar ve anahtar kelimeleri tekrardan onay sürecine girer. Sürekli Onay sürecine girmek istemiyorsanız, reklamınızın tamamını kendiniz not ederek ilerleyin. En son karar verdiğiniz reklam metnini oluşturmuş olursunuz. Tek seferde reklamınızı hazırlamış olur ve yayınlamış olursunuz. Anahtar kelimelerinizi seçerken özenle seçmelisiniz. Sürekli anahtar kelime eklemek, değiştirmek gibi durumlar hesabın incelemeye girmesine yol açacaktır.

Google Adwords platformunda reklam yayınlamak için  Google Ads politikalarıyla uyumlu bir reklam oluşturduğunuza özen gösterin. Google reklam politikalarını okumadan kesinlikle reklam yayınlamayın derim. Hesabınız askıya alınır ve bir daha reklam yayınlayamazsınız.

İnceleniyor

Google Adwords reklam verdikten sonra reklamlarınızın sağ tarafında bulunan kısımda Reklam İnceleniyor yazıyorsa tedirgin olmayın. Reklamlarınızın Google Adwords politikalarına uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Reklam Metinleri, anahtar kelimeler ve web siteniz Adwords Reklam Politikalarına uygun ise genelde 1 iş günü içerisinde reklamlarınız onaylanır. Şu an içinde bulunduğumuz süreç Koronavirüs hastalığı (COVID-19) virüsünden dolayı Google Adwords hizmetlerinde gecikmeler söz konusu olacaktır diye uyarılar yapılmıştır.

Google Adwords Duyurusu

Google destek uzmanlarımız için COVID-19’a karşı alınan önleyici sağlık tedbirleri nedeniyle, bazı destek seçenekleriyle ilgili gecikmeler yaşanabilir veya bu seçenekler kullanılamayabilir. Bu durumun neden olabileceği aksaklıklar için özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Söz konusu durumda değişiklik olduğunda bu mesaj güncellenecektir.

Yaşanan COVID-19 Virüsten dolayı hizmetlerin geçikeceği doğrultusunda yukarıdakı uyarıyı google ads yapmaktadır. Ortalama 3 ile 5 gün arası sürmekte diyebiliriz. Reklam yayınlayacağınız zamanı göz önünde bulundurarak reklamınızı birkaç gün önceden açmakta fayda vardır.

Reklamınız Onaylandı

Reklam Durum kısmında Reklamınız Onaylandı yazıyorsa, anahtar kelimelerinizi kontrol edin. Anahtar kelimeleriniz onaylanmadıysa reklamınız görünmeyecektir. Anahtar kelimelerinizin onaylanmasını bekleyeceksiniz.

Sorunsuz ve Kısa sürede reklamlarınızın onaylanmasını istiyorsanız, google reklam politikalarını göz önüne alarak reklamınızı oluşturabilirsiniz.

 

Koronavirüs

Koronavirüs hastalığı (COVID-19), daha önce insanlarda tanımlanmamış yeni bir virüsün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır.

Bu virüs öksürük, ateş ve daha ağır vakalarda zatürre gibi belirtilerle solunum hastalığına (grip gibi) neden olur. Ellerinizi sık sık yıkayarak ve yüzünüze dokunmaktan kaçınarak kendinizi koruyabilirsiniz.

NASIL YAYILIR?

Yeni koronavirüs, öncelikle hastalığın bulaştığı bir kişiyle öksürdüğünde veya hapşırdığında temas edilmesi ya da tükürük damlacıkları veya burun akıntısı aracılığıyla yayılır.
5/5 - (12 {Oy})

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara