fbpx
Google AdWords

Google Ads Creative Studio

Ads Creative Studio Yüksek Kaliteli Video Oluşturmak Kolaylaştı

Google Ads, reklam yayıncıları için yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Google Ads Ürün Yöneticisi Ginny Marvin tarafından Twitter’da paylaşılan güncelleme, Google’a reklamverenler için önem taşıyor. Artık reklam yayınlayanlar farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan Google Ads üzerinden yüksek kaliteli video içerikleri oluşturabilecek ve videolarına ses de ekleyebilecek.

Ayrıca görüntü ve videolara erişmesi gereken birden fazla kişi için de görsel ve videoların muhafaza edilebileceği kitaplık alanı oluşturuldu. Bu sayede pek çok kişi aynı anda ögelere erişim sağlayabilecek.

Google Ads Creative Studio
Google Ads Creative Studio

Google Ads’in Asset Library üzerinden kullanıma sunduğu yeni özelliğinden tüm reklam yayınlayanlar faydalanabilir. Bütçe sınırlaması bulunmuyor, her büyüklükteki reklam verenler için uygundur.

Görüntüler ve Videolar Kitaplık Bünyesinde Saklı Tutulabilecek

Eklenen yeni özellikle görüntü ve videoların Google Ads Asset Library üzerinde depolanması da mümkün oluyor. Böylece birden fazla ekip üyesi aynı anda kitaplığa erişim sağlayarak arzu ettikleri videolar üzerinden düzenleme yapabilecek. Yapılacak işlemlerde zamandan tasarrufu sağlayan bu özellik, aynı zamanda etkili bir çalışma sistemini de tetikliyor.

Youtube için Video Reklam Oluşturabilecek

Google Ads’in kullanıma sunduğu yeniliklerden bir diğeri de Youtube için video reklamlarının oluşturulabilmesi. Reklamverenler, bu özellik sayesinde pratik ve kolay bir şekilde videolarını hazırlayabilir, Youtube reklamlarını yayınlayabilir.

Seslendirme Sesi Entegrasyonu ile Sesli Videolar Oluşturmak Mümkün

Video ile entegre olarak sunulan seslendirme sesi, videoların çok daha efektif bir şekilde oluşturulabilmesi adına çok önemli. Google Ads tarafından getirilen bu özellik ile 7 dil destekleniyor. Filipince, İngilizce, Fransızca, Endonezyaca, Hintçe, Malezyaca, Korece, İspanyolca, Mandarin ve İsveççe bu diller arasında yer alıyor.

  • Komut dosyanızı yazın.
  • Ardından markanızla uyumlu bir ses seçeneğini seçerek işlemlerinize devam edin.
  • Seçtiğiniz sesi videonuza otomatik olarak ekleyin.

Getirilen yenilikler ile birlikte gerçekleştirdiğiniz seslendirme için test uygulamanız da olanaklı.

Bir Adwords Uzmanına Mı İhtiyacınız Var? Hemen Uzman Ekibimize Ulaşın. https://www.selahattin.com/adwords-uzmani/ Siz İşiniz ile ilgilenin. Uzmanlarımız Reklamlarınızı Yönetsin.

5/5 - (1 {Oy})

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara