Google AdWords

Google Ads Hesabınız Askıya Alındı Kesin Çözüm

Google AdWords Hesabı askıya alındı ve reklamlar yayınlanamıyor hatası alıyorsanız kesinlikle şüpheli bir işlem uygulamışsınız. Bu işlemlerden bazıları, kredi kartınızı birkaç ayrı hesap ile kullanmak.
Fatura adresinizi değiştirmek ve ya kredi kart yetersiz bakiye ve kart bilgilerinin değişmesinden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Web sitenize Çok Fayda sağlayacak 5 adet Profil Backlink Linkine Sahip Olmak İster misin ? Yorum yaparak talepte bulunabilirsiniz.

Yapmanız gereken size bu hatayı ne vermiş ola bilir bunu tamamen önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Birden fazla açmış olduğunuz adwords hesabı var ise ve bu hesaplara aynı kredi kartı ile ödeme gerçekleştirmişseniz hesaplarınızın askıya alınmasına sebep olacaktır.

Askıya alınan hesapları düzeltmenin birçok yolu vardır. Öncelikle hesap bilgileriniz ile kredi kart banka bilgilerinizin bir olduğundan emin olmalısınız. Bunları düzelttikten sonra itiraz formu doldurarak itirazda bulunabilirsiniz.

Adwords Hesabı Kapatmak

Fazla açmış olduğunuz adwords hesaplarını kapatmak için Önce Ayarlar sekmesine ( ingiliz anahtarı ) geliyoruz.

Adwords hesabı kapatmak

Ayarlar simgesinden > Tercihler  kısmını seçiyorsunuz.

Hesap Durumumuz Etkin ise Hesabı iptal et deyip hesabımızı iptal edebiliriz.

Var olan bir hesabınızı tamamen kapatmak ve silmek istiyorsanız öncelikle var olan borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Hesabınızda alacağınız var ise google bunu ortalama 4 hafta içerisinde hesabınıza aktaracaktır.

Adwords Hesabını tamamen kapatmak için Araçlar ve Ayarlar > Erişebilirlikten mail adresini kaldırarak tamamen silebilirsiniz. Bu ortalama 30 günü de bulabiliyor.

Hesaplarınızı kapatamaz iseniz ve ya sorunu hal edemezseniz yorum olarak bildirirseniz yardımcı olmak isterim.

Daha Fazla Seo ve Adwods dökümanı için https://www.selahattin.com/google-adwords/ sayfasını ziyaret edin.

 

21 Yorum

 1. Merhabalar benim ads hesabım öncesinde sıkıntı yoktu ve tek hesaptı kendi youtube kanalımdaki videolarımın reklamını yapıyordum. Bir gün baktığımda Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti. Diye bir bildiri gördüm fakat ben o banka hesabıyla ne başka bir ads hesabı açmıştım ne de bir şey bu ilk hesabım idi böyle bir hata aldım destek kaydı oluşturdum fakat 5 gün olmasına rağmen cevap vermediler. Bende videolarım boşa gitmesin diye yeni ads hesabı oluşturup orada yayınlamayı denedim fakat aynı hatayı veri sonra onları iptal ettim şuan hala cevap gelmesini bekliyorum lütfen yardımcı olun nasıl çözebilirim bu durumu. Bu hesabı iptal edip yeni hesap açsam gene aynı sorun olur değil mi?

  1. Merhabalar. Bu tür sorunlar yeni hesaplar için güvenlik amacıyla yapılıyor. Size dönüş sağlandığında ödeme yapmış olduğunuz kartın dökümanları istenebilir. Yapmış olduğunuz son ödemeler ve hata kayıtları, aynı zamanda kimlik bilgileriniz istenecektir. Müşteri temsilcilerin size dönüş sağlamasını bekleyin. Başka hesaplar da açsanız aynı sorunlar olacaktır.

 2. Merhaba,
  Benim Türkiye. Fas ve Irak (aynı şirkete ait farklı domainler) her bir ülkeye ait ayrı Ads hesapları var.
  Tüm Ads hesaplarımızda aynı kredi kartı tanımlı.
  Türkiye Ads hesabım askıya alındı. “Hesabınız askıya alındı Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.” deniyor.
  Bunun sebebi aynı kredi kartının kullanılması mıdır?
  Google ye itiraz formu doldurdum. her ülkeye ait ads hesaplarımızı ve mail hesaplarımızı ilettim.
  Ama net bir şekilde şundan şundan dolayı birşey demiyor.
  Cevap olarak gönderdiği mail sadece bu.

  Sayın Reklamverenimiz,
  Hesabınızı incelerken, bu veya ilgili bir hesapta Google Ads politikalarımızın ihlal edildiğini tespit ettik. Bunun sonucunda, hesabınız maalesef askıya alınmıştır ve reklamlarınız artık Google’da yayınlanmayacaktır.
  Google Ads hesabının kullanımıyla ilgili şartlar hakkında bilgi için, https://ads.google.com.tr/select/tsandcsfinder adresine giderek Şartlar ve Koşullarımızı inceleyebilirsiniz.
  Hesabınızda ön ödeme bakiyeniz kaldıysa http://support.google.com/google-ads/bin/answer.py?hl=tr&answer=1703646 adresindeki talimatları izleyerek istediğiniz zaman bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.
  Şartlar ve Koşullarımızın tamamını karşıladığınızı düşünüyor ve itirazda bulunmak istiyorsanız, https://support.google.com/google-ads/contact/pf_suspended adresindeki formu doldurun.
  Şartlar ve Koşullarımız karşılanmadıkça, isteğinizi işleme koyamayacağımızı bilmenizi isteriz.
  Aynı zamanda hesap erişimini düzenlemek isterseniz linkteki makaleden faydalanabilirsiniz.
  İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

  Şartlar ve Koşullarımız karşılanmadıkça, isteğinizi işleme koyamayacağımızı bilmenizi isteriz. bu kullandığı cümleye göre ben ne tür bir ihlal var bilmiyorum ki. Bilsem zaten düzeltme işlemi yapacağım.

  1. Askıya alınan Türkiye Ads hesabımdaki kredi kartını sildim, yeni bir kart ekledim.
   Google den yine bir cevap yok 2 gündür.

   1. Merhabalar. Askıya alınan hesap için yeni kredi kartı eklemeniz bir şey ifade etmeyecektir. Teknik destek oluşturup hesabınız ile ilgili sorunu öğrenmeniz gerekiyor. Hesabınızın askıya alınmasının sebebi nedir?

    1. Merhaba.
     Destek talebi gönderdim ama sorununuz risk bölümüne aktarılmıştır diye cevap gönderiyorlar. Açıklayıcı bir bilgi göndermiyorlar.

     1. Merhaba benim internet sitem marka ihlalinden askiya alindi sitemde marka yok marka benzeri olan herseyi sildim belki ondandir diye ama marka ihlali devam ediyor diyor

     2. Merhabalar
      Sayfa url de marka geçirmek sorun oluyor. Reklam metinlerinde herhangi bir marka geçiyor ise kaldırmanızı öneririm. Web sitenizin içerisinde başlık meta ve ya makale içeriginin herhangi bir yerinde text ve ya görsel olarak geçiyorsa herhangi bir marka kaldırın ve itirazda bulunun.

  2. merhabalar. Farklı hesaplar ile aynı kredi kartının kullanılması şüpheli ödeme hatası verebilir. Kredi kartını değiştirerek tekrardan destek talebi oluşturmanızı öneririm. Ortalama 3 iş günü içerisinde dönüş alacaksınız. Yaşadığımız bu süreçte dönüşlerlerde gecikme de olabilir.
   Reklamlarınızı da inceleyin. “Hesabınız askıya alındı Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti.” Marka adı kullanmış olabilirsiniz reklamlarınızda. Reklam metinlerinizi ve url adreslerini bir kontrol edin.

 3. merhabalar yazınız cidden çok iyi emek verilmiş sağolun. Profil backlink listesinden yararlanabilirmiyim.
  teşekkür ederim.

   1. Hocam merhabalar ben ads hesabıma bakiye yükledim ve reklam yayınlamak istedim tahminen 5 veya 10 dakika sonra şüpheli ödemeden hesabım askıya alındı ne yapam gerekiyor itiraz formu doldurdum tahminen bana ne zaman geri dönüş yaparlar?

    1. Merhabalar. Google çalıntı kartlar karşısında bir önlem alıyor. Sizin güvenliğiniz için hesabınız askıya alınmıştır. Ödeme yaptığınız kartın bankada kayıtlı olan adresi ile birlikte detaylı itiraz formu doldurun. İtirazınız kabul olacaktır maksimum 48 saatte dönüş sağlanıyor ama şu an bulunduğumuz süreçten dolayı daha uzun olabilir. Size Dönüş sağlandığında sizden kartın güncel hareket durumunu gösteren bir döküman da istenebilir. Bunu mobil bankacılık ile ekran resmini çekerek mail olarak gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara