fbpx
Google AdWords
Trend

Remarketing Reklamları ( Yeniden Pazarlama )

Satışlarınızı ve ya Telefon Aramalarını %100 Arttıracak Remarketing Reklamlarına ne dersiniz?

Remarketing Reklamlarını kullanarak satışlarınızı artıracağınızı biliyor musunuz? Sitenize gelen ziyaretçi bir etkileşim oluşturmuş olur. Sitenize geldiği an sitede bir sıkıntı ile karşılaşmış olabilir ve ya anlık başka bir şeye yönelmiş olabilir ve web sitenizden çıkmış olur. Sitenize gelen bu ziyaretçi aslında sizden bir ürün alacaktı ve ya bir etkileşim sağlayacaktı ama bir nedenden dolayı web sitenizden ayrıldıysa, bu kullanıcıyı hedefleyerek tekrardan sitenize getirerek satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Web Sitenizi ve ya satışını arttırmak istediğiniz bir ürünü bu konunun altına Yorum olarak belirtirseniz 2.000.000 üzeri gösterim almış Pinterest sayfamızda paylaşacağız.

Web Sitemize Gelen Ziyaretçilerin %95 oranı etkileşime girmeden siteden ayrılır. Bu da satışlarınızın baya düşmesi demektir. Bu ziyaretçiler aslında hedef kitleniz. Bunlara Remarketing Reklamları aracılığı ile ürünlerimizi satabilir ve ya bir etkileşimde bulunmasını sağlayabiliriz. İlgi gösterdiği ürün ve ya sayfayı bambaşka bir fırsat halinde facebook, twitter, instagram, youtube  gibi sosyal platformlarda ve ya google adsense reklamları yayınlayan web sitelerde dolaşan ziyaretçimizin karşısına Remarketing ( Yeniden Pazarlama ) Reklamlarıyla web sitemize çağırabilir ve ürün satışımızı gerçekleştirebiliriz.

Remarketing Reklamları Tıklama Başı Fiyatlandırma ve Gösterim Başı Fiyatlandırma olarak ayırabiliriz. Google Adwords vermiş olduğunuz reklam bütçesine göre Remarketing Reklamlarında çok daha düşük bütçeler ile ziyaretçinize ulaşabilirsiniz. Bu da düşük maliyet ile satış yapmanızı ve ziyaretçilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Remarketing Reklamları pazarlama stratejisi olsa da SEO için vazgeçilmez bir strateji diyebiliriz.

Remarketing ( Yeniden Pazarlama ) Reklamları Seo etkisi nedir?

Seo Çalışmaların amacı Yeni ziyaretçilere google serp sonuçlarında ücretsiz olarak ulaşmaktır. Bu ziyaretçileri web sitenize çektikten sonra bir data halinde toplayabilirsiniz. Google Yeni Gelen Ziyaretçi ( New Visitor ) ve tekrardan gelen ziyaretçi ( Returning Visitor ) olarak ziyaretçilerinizi ayırabilir. Seo ile yükselmenin en iyi yolu Yeniden Gelen Ziyaretçi oranını arttırmaktır. Remarketing Reklamları sayesinde Returning Visitor ziyaretçi oranınızı artırarak daha kısa sürede google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Yeniden Pazarlama Reklamları ne kadar bir ticari amaç için kullanılmış olsa da her iki şekilde de kazançlı olacağınızı unutmayın.

Reklam Kullanmanın Asıl Amacı

Google Remarketing reklamları Markanızın tanınmasına ve büyümesine de olanak tanır. Hiç bilinmeyen bir markayı günümüzde Televizyon ve radyo gibi kanallara reklam vermeye kalkarsanız ciddi maliyetler ödemek zorunda kalırsınız. Google Adwords Reklamları sayesinde çok düşük bütçeler ile markanızı tanıtabilir ve ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.Günümüzün En Büyük e-ticaret siteleri de remarketing reklamlarını kullanmaktadır. Bu reklamlar sayesinde hem daha az reklam bütçesi ayırırlar hem de çok daha fazla ürün satışı gerçekleştirirler.

Bir telefon ve ya bilgisayar almak istediğinizde ortalama fiyatını öğrenmek için araştırma yaparsınız. Herhangi bir e-ticaret sitesine girersiniz. Oradan çıktıktan sonra araştırmaya devam edersiniz ve her yerde o sitenin içerisinde bulunan ve sizin incelemiş olduğunuz telefonun reklamı her yerde karşınıza çıkar. Bu da size bilinç altı olarak aslında bak ben buradayım, fiyatım ucuz ve sen beni arıyorsun gel al demeye çalışıyor. Bu tür reklamların dönüşü çok yüksektir. Eminim siz de böyle reklamlar ile gidip ürün almışsınızdır. Bu yanlış bir şey mi? Hayır. Var olan büyük bir pazarın içerisinde kullanılan bir pazarlama stratejisi diyebiliriz.

Siz o telefona ilgi gösterdiğiniz için belli bir hedefleme içerisine alındınız ve o telefon reklamı size gösterilmeye başlanıyor. Siz Telefonu aldıktan sonra başka bir hedef listesine de ekleniyor olabilirsiniz. İlk başta korkutucu bir senaryo gibi geliyor olsa da aslında bir pazarlama stratejisinin içerisinde bulunan milyonlarca müşteriden biri haline geliyorsunuz.

Sizi Takip Eden Reklamlar ve İndirim Kodları

Sosyal Medyada dolaştığınızda size özel gibi reklamlar daima karşınıza çıkar. Dün almak için araştırdığınız telefonun reklamı bu gün daha uygun fiyat ile karşınızda. Hatta size özel %10 ve ya %20 indirim kodları. Hemen al bu fırsatı kaçırma tarzında reklamlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu indirim fırsatını gördükten sonra %85 alıyorsunuz. Remarketing reklamları sayesinde ürünü uyguna almış oluyorsunuz aslında. Bu kötü birşey değil diyebiliriz. Eğer ziyaret ettiğiniz web site sizi bir Remarketing listesinde toplamamış olsaydı bu ürünü size satamayacaktı ve belkide siz bu kadar uyguna alamıyor olacaktınız.

İnstagram da hikayeler arası geçiş yaptığınızda almak istediğiniz telefon sürekli karşınıza çıkıyor. Al beni Al demeye çalışıyor. 🙂 Alayım da kurtulayım diyesimiz geliyor bir yerden sonra. 🙂 Remarketing reklamlarının dönüşü oldukça fazladır. Doğru kişiye doğru zamanda ulaştıktan sonra ürününüzü satmamanız neredeyse imkansız diyebiliriz.

Remarketing Reklamları ile Dönüşüm Oranları %70 üzeri olduğunu biliyor muydunuz?

Remarketing Reklamlarında Kimi Hedeflemeliyiz ?

Burada vereceğiniz doğru karar başarıya giden yolda size en iyi avantajı sağlayacaktır. Yeniden Pazarlama listesine almamız gereken ziyaretçileri maddeler halinde inceleyelim.

  • Sitenize gelmiş ve herhangi bir etkileşim sağlamamış kişiler

Web sitenize gelmiş ve herhangi bir etkileşimde bulunmamış ( ürün almamış, telefon araması yapmamış, yorum yapmamış gibi… ) ziyaretçileri ilgi duyduğu ürün ve ya içeriğe göre hedefleyebilirsiniz. Bu ziyaretçinin neden ürün almadığını ve ya neden etkileşimde bulunmadığını detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Gerçek hayatta bir mağaza açacaksanız, giriş kısmı, dekorasyonu, mağazada bulunan ürünler, açılış ve kapanış saatleri ne kadar önemliyse sanal ortamda bu önemli unsurlar web siteniz için geçerlidir.

Web Sitemize gelen ziyaretçiler neden etkileşimde bulunmamış olabilirler?

  • Siteyi ziyaret ettikleri an 404 hatası yani web siteniz açılmamış olabilir. Bu tür sorunların olması normaldir. O an bir yedekleme, güncelleme ve ya saldırı gerçekleşmiş olabilir.
  • Ürün alacağı an vaz geçmiş olabilir.
  • Etkileşimde bulunacağı an internet bağlantısında bir sorun olmuş olabilir.
  • Ürün Satın Alacağı An kredi kart limiti yetmemiş olabilir.
  • Ürün Fiyatı Yüksek gelmiş olabilir.
  • web siteniz yavaş açılmış olabilir.

Gibi bir çok neden sayabiliriz. Bunların tamamını da gerçekleşmiş olabilir. Sitemizi ziyaret ettiyse ürünlerimize bir ilgisi olduğu anlamına gelmektedir. Bu ziyaretçiyi hedef kitle listesine almalıyız.

Google Adwords Başarı Hunisi
Google Adwords Başarı Hunisi

Yukarıda Yer alan Google Adwords Başarı hunisi çalışmamızda olumsuz faktörlerin tamamını ele aldıktan sonra başarıya ulaşacağınız yer almaktadır. Web sitenizin içeriği, açılış hızı ve kullanıcı deneyimi ne kadar iyi olursa o kadar çok başarıya daha hızlı ulaşırsınız.

remarketing reklamları
remarketing reklamları

Yukarıda Yer Alan grafikte ortalama kişi başı kazanç. Remarketing reklamlarına başlamanın Tam Zamanı.

Google Adwords Reklamı verirken bir uzmandan yardım almak ister misin?
Google Adwords Uzmanı için https://www.selahattin.com/google-adwords-uzmani/ Hemen Ziyaret Et.

Remarketing (yeniden pazarlama) ve retargeting (yeniden hedefleme) Arasındaki Fark Nedir

Daha önce Remarketing ve retargeting farklı olarak kullanılıyor olsa da şu an her ikisi aynı diyebiliriz. Daha önceden web sitemizi ziyaret etmiş ziyaretçileri tekrardan hedefleyerek reklama çıkabiliriz.  Remarketing ve Retargeting reklamları aynı diyebiliriz. 

Yaşamımız boyunca bir çok şeye karar vermişizdir. Olumlu ve olumsuz kararlar. Google Adwords Reklamlarında Remarketing Hedefleme yaparkan çok iyi analiz ederek hedeflemenizi yapın.

Remarketing ” Evlilik Teklifi ” kadar önemli. Dönüşü olmayan bir karar 🙂

 

5/5 - (10 {Oy})

4 Yorum

  1. https://www.marketcik.com/kategori/dekoratif-edison-rustik-ampuller-1

    Kelime: rustik ampul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Ara