fbpx

Kişisel Bir SEO Ajansı

Arama Motorlarında istediğiniz hedef kitleye ulaşmanızı hızlandıran ve arama sonuç sayfalarında sıralamada yükselmenizi sağlayan
çalışma topluluğunun tamamına SEO diyebiliriz.
Bu Yolculukta yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hedef kitlenize ulaşmayı sağlayacak ve çok kısa sürede
Organik bir büyüme ile arama motorlarında sıralamanızı yükseltecek, detaylı raporlar ile analizler gerçekleştirecek bir ekibiniz var artık.

Kişisel bir SEO aJansı

Arama Motorlarında istediğiniz hedef kitleye ulaşmanızı hızlandıran ve arama sonuç sayfalarında sıralamada yükselmenizi sağlayan
çalışma topluluğunun tamamına SEO diyebiliriz.
Bu Yolculukta yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hedef kitlenize ulaşmayı sağlayacak ve çok kısa sürede
Organik bir büyüme ile arama motorlarında sıralamanızı yükseltecek, detaylı raporlar ile analizler gerçekleştirecek bir ekibiniz var artık.

seo nasıl yapılır

Seo

Hedef kitlenize rahatlıkla ulaşmanız için çok iyi bir Seo stratejisi uygulamanız gerekmektedir. Organik aramalarda büyümek ve arama motorlarında sıralamalarda yükselmek için bize ulaşın.


Seo Nedir ?

Seo arama motorlarında yükselmenizi sağlayan, hedef kitlenize rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan site içi ve site dışı optimizasyon ayarlamalarının tamamına denir.

Seo Nasıl Yapılır ?

Seo Nasıl Yapılır sorusuna birden çok yanıt verebiliriz. İlk önce sitenizin iç optimizasyonundan başlayabiliriz. Örnek vermek gerekirse selahattin.com/10/01/seo-nedir/ url yapılarını selahattin.com/seo-nedir/ olarak değiştirerek ilk seo adımınızı gerçekleştirmiş olursunuz

SEO ajansı nedir?

Seo Ajansı, birden fazla çalışanı olan ve web siteleriniz için hem trafik artışı hem de arama motorlarında sıralamalarda yükselmenizi sağlayan ajanslardır.

Backlink nedir

Backlink, web sitenizin arama motorlarında yükselmesini sağlayan site dışı linklemelerin tamamıdır.

Seo Uyumlu Makale nasıl olmalı

İçeriğin tamamen özgün olması gerekmektedir.  Başlıklar h1 ve h2 bulunmalıdır. Hedef anahtar kelime 100 kelimede maksimum 2 defa kullanılmalıdır.

Seo Uzmanı Nasıl Olurum

Seo Uzmanı olmak mı istiyorsunuz hemen https://www.selahattin.com/seo-egitimi/ sayfasını ziyaret et. Bir seo uzmanı olarak işe başla.

Seo Eğitimi

Seo Uzmanı olma yönünde garantili bir seo eğitimi almak ister mi siniz.Hemen https://www.selahattin.com/seo-egitimi/ sayfasını ziyaret edin. %45 indirimli online seo eğitimini kaçırmayın.

seo nedir

Seo Nedir ?

Seo Nedir ? İnternet sitesi ile yolu kesişen Herkesin ilk arattığı kelime diyebiliriz. Adını İngilizce olan Search Engine Optimization kelimesinden almaktadır. Bir web sitenin arama motorları tarafından rahat erişilebilmesi ve taranması için yapılan ileştirmelerin Tamamına “SEO” diyebiliriz.

Sürekli değişen kriterleri, biz Seo Uzmanlarını ne kadar yorsa da işimizi zevk ile yaptığımız için asla pes etmeden, sitemizin ziyaretçi oranını artırmaktayız. Sürekli Google tarafından yeni kurallar ve kriterler gelmektedir. Bunun amacı internet aleminde bulunan çöp siteleri ( kopyala yapıştır ve gereksiz içerik ) yok etmektir. Seo dünyasını gelin hep birlikte kapsamlı bir şekilde inceleyelim.

Seo İçin Yapılan İşlemler

Site İçi Seo

Bir sitenin belli bir kitle ziyaretçiye ulaşabilmesi için yapılması gereken en önemli unsurlardan birisi de Site İçi seo dur. Site içi bağlantıların kesinlikle tamamının ulaşılabilir olması ve kırık bağlantı olmamasına dikkat etmeliyiz. Site içinde bulunan Medya ve resim dosyalarının hedef kaynağının var olması gerekmektedir. Kırık link ve ulaşılamayan medya içerikler 404 hatası vermektedir.
Bu da arama motorları tarafından web sitenizi cezalandırma sebep olacaktır. Bulunamayan link ve içerikler sıralamada gerilemeye hatta spam durumuna düşmenize sebep olur.
Sitenizin iç sayfa ve konular için yaptığınız bütün ayar ve ileştirmelerin tamamına “on-page seo”  yani site içi seo denmektedir. Bir arama motor botunun sitenizi rahatlıkla gezebilmesi gerekmektedir. Kendinizi bir bot yerine koyup sitenizi öyle inceleyin. Ulaşamadığınız sayfalar emin olun sizin de canınızı sıkacaktır.

Site Dışı Seo

Site Dışı Seo
Sitenizin iç bağlantı ve içeriğinizi bitirdikten sonra, google ve diğer arama motorlarının sitenizi indexsledikten sonra, site dışı seo çalışmalarına başlayabilirsiniz. Site içi çalışmalarınızda nasıl titiz davrandıysanız aynen öyle davranmanız gerekmektedir. Başarıya ulaşmanın yarısı site dışı seo ile alakalıdır.
Site Dışı Seo da neler yapabiliriz.

  • Sosyal medya paylaşımları
  • Blog site ve link paylaşımları
  • Forum profil backlink paylaşımı
  • Blog site yorum paylaşımları
  •  Sosyal imleme siteleri paylaşımları
  • Edu ve gov uzantılı sitelerden backlink almak
  • Google Adwords reklamları ( kesinlikle kullanılmalı )

100 adet siteye backlink vermektense 5 adet siteye, sizin siteniz ile alakalı içerikli siteden baclink almak daha etkili olacaktır.

Black Hat Seo ( Anti seo )

Black Hat Seo ( Anti seo )​ Doğal yollar ile siteyi sıralamaya sokmak büyük emek ve zaman ister. Bunu kısa zamanda yapmanın en iyi yolu Black Hat Seo Anti seo dur.

Bu ne demek dediğinizi duyar gibiyim. Anti seo Yasal ve doğal olmayan yollar ile backlink almak ve siteyi sıralamaya koymaktır. Şu an bile en iyi yöntemlerden biri diyebiliriz. Peki bu yöntem ile ilk sayfa oluyor mu ? Elbette ilk sayfa ve ilk sıra oluyor. Bu Yapılan çalışmalar kalıcı olmuyor.

Bu tür bir çalışmayı Film Sitelerinde kullanabilirsiniz. Black Hat Seo ( Anti seo ) da neler yapılıyor Hacklink, Sapm Yorumlar, DoorWay Sayfa Çalışmaları, Gizlenmiş Metinler, Anahtar kelimeyi sürekli kullanmak gibi birçok yöntem vardır. Uzun vadeli ve kaliteli bir site yapıyorsanız kullanmanızı tavsiye etmem.

Mersin Yenişehir 34. Cadde 

destek@selahattin.com

0850 303 86 19

©selahattin.com

Kişisel Bir SEO Ajansı.

Başa dön tuşu
Hemen Ara